Nightwork roztančili čtyři tisíce lidí a „oddali“ gaye

Hana-Slivova

Kapela Nightwork má za sebou největší akci ve své historii. Do Incheba areny na Výstavišti dorazilo na Koule.cz koncert Nightwork neboli křest desky Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa přes čtyři tisíce fanoušků, kteří za odměnu dostali skvělou hudební i vizuální show. Kapelu doprovodili akrobati z cirkusu La Putyka, desku pokřtil František Janeček a své ano si za melodie skladby Globální oteplování přímo na pódiu řekli dva muži.

V Incheba areně to od sedmi hodin vypadalo jako na koncertě zahraničního boybandu. Hned po otevření haly uháněly k pódiu první Nightwork fanynky, místo v první řadě je třeba přeci jen získat včas. Během dalších dvou hodin se hala zaplnila téměř do Batman Vojta Dykposledního místa a čas si krátila prozpěvováním popových hitovek, jež pouštěl zahřívací DJ.

Chvilku před devátou se v hale setmělo, z loučí pod pódiem vyšlehly plameny, na trampolínách se objevili akrobaté z cirkusu La Putyka a před publikum vlétl zpěvák Vojta Dyk převlečený za Batmana. Po prodloužené rampě došel až k prvním řadám a v úvodní skladbě Dyktátor ukázal, kdo bude tomuhle večírku šéfovat. Fanynky aplaudovaly, do varu se ale hala dostala až při třetím Drevosustruhárovi, při které už byli Nightwork věrni názvu desky Tepláky; do publika svítily jejich pestrobarevné trendy teplákovky se sníženým sedem.
Nightwork na velkém pódiu skvěle doplňovala dechová sekce a smyčcové trio Inflagranti; společně celou stominutovou show předváděli, jak má znít pop-funky 21. století. Bezvadným tahem se ukázalo zapojení zmíněných akrobatů a tanečníků, kteří se předvedli v několika dynamických polohách a dobře "ilustrovali" i klidnou španělskou A veces.

Matěj Ruppert a jeho bavorský teplákový modelKmotr František Janeček
Poločas koncertu obstarala velkolepá a zábavná tepláková módní přehlídka. Modely různých střihů předváděl například vtipný Matěj Ruppert s tepláky vytaženými vysoko nad pas, Ondřej Brzobohatý jako bezdomovec-sportovec nebo do zimního modelu ohozená Tereza Voříšková, jíž asistoval Jiří Mádl a fotbalista Horst Siegl. U komentátorského stolku se slova ujal bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala.
Intermezzo pak pokračovalo samotnou písničkou Tepláky a křtem desky. K tomu si Nightwork přizvali doktora Františka Janečka, jehož normalizační kapelu Kroky jistě pamatují součásní třicátníci a starší. Janeček vychválil přístup Nightwork k showbyznysu a popřál skupině dlouhou kariéru, "Tak jako František Janeček vyzdvihoval nějaké interprety, my vyzdvihujeme jeho práci. Doktor Janeček u nás navíc jako první začal s digitalizací, jako první přivezl digitální piano a digitální hodinky. Chceme mu za to vzdát hold," vysvětloval rozhodnutí s úsměvem ještě před koncertem kytarista Jakub Prachař.

http://www.youtube.com/watch?v=LXAEXfC9oJs

Večer pokračoval další nadsázkou, v nové písničce Válka atomů "opěvující" boj si zahostoval dětský sbor Bambini di Praga, který si, jak se později vyjádřil, zpívání jiných než klasických skladeb nesmírně užil.
Svědci registrované dvojiceDavové šílenství v závěru hlavního setu vyvolala hitovka z filmu Ženy v pokušení Slunce v duši, ale hlavně Globální oteplování, během které se ve velkém stylu na pódiu odehrálo registrované partnerství gay páru. Své "ano" si chlapci řekli před úředníkem Prahy 7, role svědků se zhostili dva pečlivě naolejovaní svalovci. Celkový dojem ještě vylepšily zlaté konfety, jež se ve velkém snášely nad celým pódiem. "Skutečně se jednalo o registrované partnerství, my ty kluky známe dlouho, mají se rádi," řekl Kouli po koncertu Vojta Dyk.
Jako přídavky zazněly melodie z divadleních představení Pornohvězdy a La Putyka, ve kterých členové Nightwork buď hrají, nebo zpívají. Zábavný, energický a velkolepý večírek pak zakončila popová vypalovačka It´s My Life od Dr. Alban.
Jediným problémem tak večer byla snad jen nízko pověšená projekční plátna, na která diváci v zadních řadách neměli šanci dohlédnout.    

Témata:, ,