Najděte Ille v rekvizitách. Sraz je v listopadu v Roxy

Hana-Slivova

Jméno Olgy Königové budou znát kluboví fanoušci z kapely Obří Broskev, ve které zpívá a hraje na klávesy. Letos si Olga nadělila dárek a 15. října 2010 vydává pod hlavičkou projektu Ille vlastní EP V rekvizitách. Zpozornět by měli hlavně ti, kteří by na české scéně rádi našli alternativu k písničkářkám typu Lenky Dusilové nebo Anety Langerové.

Klidný soprán Olgy Königové alias Ille zdobí koncerty Obří broskve v písničce Hlídám těkavou, která se objevila na kapelové desce Potápěči v roce 2008. A klidný soprán provádí posluchače i singlem V rekvizitách, Olga Königovávlaštovce ze stejnojmenného Olžina debutového EP.

V rekvizitách je bezděčný, melancholický a emocemi napěchovaný duet s frontmanem kapely Priessnitz Jaromírem Švejdíkem. Rozhovor muže a ženy? Dítěte a dospělého? Léta a podzimu? Těžko říct, jisté je jen to, že písnička má tak intimní atmosféru, jako kdyby Olga místo zpívání do mikrofonu zapisovala text do holčičího deníčku.
EP s Olgou nahrával producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Umakart), jehož práce se zpěvačce líbila už při přípravě desky Obří broskve. "Už při natáčení Potápěčů mě zaujal Dušanův cit pro hudbu a jeho nápady. Dokáže dát písničkám atmosféru, která se mi fakt líbí. A navíc mám ráda desky, které produkoval," vysvětluje Olga Königová.
Na desce spolu s Olgou a Neuwerthem pracovali i další muzikanti, kytarista a zpěvák Obří broskve Jakub König alias Canny, hráč na dobro Luboš Novotný (Druhá tráva) a také banjista Luboš Malina. Právě poslední dva nástroje dávají refrénu písničky vkusný country zvuk.

EP V rekvizitách pokřtí projekt Ille 30. listopadu 2010 v pražském klubu Roxy. Zatím se podívejte na hravý klip, který k písničce natočil Canny. Účinkují Olga, Jaromír a pes Lumík.

Kromě křtu EP V rekvizitách se na listopad chystá i představení nové desky celé Obří broskve. Jmenovat se bude Sever, natáčela se na jaře a v létě v Bratislavě a křtít se bude 16. listopadu v pražské Malostranské besedě. "Díky výjimečným prostorám v rozhlase jmse mohli natáčet hodně naživo, společně. S ničím jsme se moc nepárali. Mslím, že to bude hodně syrová, špinavá a autentická deska. A taky docela rychlá. Mnohem dál než já je jediná takhle klidná písnička," říká Canny o chystané novince.

Poslechněte si Mnohem dál než já

 

Témata:,