Navigators v Lucerně – dobře zahraná nuda

Milan-Janecek

Koncerty kapely The Navigators, tuzemské rhythm’n’blues naděje, která se dostala i na hudební stanici MTV Europe, předchází pověst výborných párty. Bohužel nic takového se v pražském Lucerna Music baru tentokrát nekonalo.

Koncert začal o 40 minut později, ale kapela neuvedla ani slovo omluvy. Repertoár se skládal především ze skladeb z alba Sky Travellin’, přesto zazněla i novinka Something To Rely On. Příjemným zpestřením byl cover Shaggyho Mr. Bombastic, který kapela napojila do svého největšího hitu Happy.

Už jste viděli Happy?

Set začal docela ospale a po celý koncert se z toho skupina jen velmi těžko vymaňovala. Chybělo nasazení a showmanství, i když se rapper Honza Pospíšil snažil. Být na podiu společně s jednou ze zpěvaček jediní, kdo publikum rozhýbe, je docela smutné. V tomto byl dobrý tah přizvat hostující muzikanty. Zvláště se vyznamenal zpěvák Martin aka JoyTears z kapely Tribetown a zpěvačka United Flavour Carmen Morejon, která zazářila ve skladbě Now.

Přesto lze vyzdvihnout i výkon dvou lidí z kapely. Erika Fečová je úžasná zpěvačka, která výrazně vyčnívá nad zbytek skupiny a s trochou štěstí přeroste přes hranice republiky. A Adam Stivín na baskytaru! Jeho decentní, přemýšlivé a groovující linky dodávaly celému vystoupení šťávu.

Celkově to byla dobře zahraná nuda. Muzikanti jsou dobří, jenže hrají slabý odvar toho, co by asi sami rádi. Rozdíl mezi zahraničními hvězdami a českou napodobeninou je více než výrazný. V obecenstvu zazněly i názory, že se The Navigators inspirovali (mírně řečeno) u J.A.R. a Monkey Business. Zmiňování sponzorů v rámci koncertu je poněkud nevhodné.

The Navigators
16. 12. 2008, Lucerna Music bar, Praha

 

Témata:, , ,