Nejhorší obaly všech dob: Zvolte svého favorita!

Hana-Slivova

Po internetu koluje další varianta výběru toho nejbláznivějšího, co se kdy urodilo v obalovém designu. Tentokrát se o ni postaral web blog.tastebuds.fm, který sebral opravdu hodně bizarní, bláznivé a taky tak trochu slizké covery desek a seřadil je do žebříčku "Nejhorší obaly všech dob." My jsme z nich vybrali deset a zároveň jsme přihodili několik dalších. Lucie Vondráčková, Britney Spears, Geri Halliwell a slovenská Tublatanka. Nesmí chybět ani pes We Are the Best.

Neoholená dámská lýtky, žena na záchodové míse, faldy až za krkem, obcování s prasaty nebo obnažená ňadra, na nich spící muž a nad tím vším nápis Romantica.

Svet v ohrozeníNic, na co bychom se při vkládání desky do přehrávače nebo gramofonu chtěli dívat, nicméně úchylky v mezích zákona tolerujeme a chápeme, že například metalová kapela

si na konci osmdesátých let na přebalu desky Back to the S**t prostě nemohla pomoci.

Jakkoliv se zdá, že zmíněné obaly jsou spíš hrozné, zastáváme se jich i s ohledem na dobu, ve které vznikly. Estetika 70., 80. a 90. let měla zvláštní svéráz, který – byť s cukajícími koutky – respektujeme.

Co nám ovšem hlava nebere ani trochu, je obal předloňské desky Svet v ohrozeni třicetileté slovenské hardrockové legendy Tublatanka. Jako kdyby sem doputovala z poloviny 90. let; patetické plameny, odkazy na kácející se mrakodrapy a uprostřed tři zachránci. Skoro jako zpravodajství TV Nova ve skalních začátcích.  

Koukněte do galerie a dejte nám vědět, který obal je podle vás úplně nejhorší. Anebo víte o nějakém ještě horším?