Adele a Lana Del Rey napsaly nejlepší písničky roku 2011

Hana-Slivova

Tak jako každý rok, i letos se napříč hudebními servery sestavují žebříčky nejlepších desek, jejich obalů a jednotlivých písniček, které vznikly během uplynulých dvanácti měsíců. Letos uspěli Adele, Lana Del Rey nebo projekt M83. Překvapivě ale také růžová rapperka Nicki Minaj.

Lana Del Rey: Video Games

(podle magazínu NME)

Klip k debutovému singlu Video Games pětadvacetileté femme fatale s krásným altem Lany Del Rey vidělo na YouTube za čtyři měsíce přes 14 milionů lidí, vysloužil si také nejvíc coververzí a blogových zápisků. Zpěvačka, která si říká „gangsta Nancy Sinatra“, se prý inspiruje hudbou Britney Spears nebo Bruce Springsteena a její první deska vyjde pod názvem Born to Die 27. ledna 2012.

M83: Midnight City

(podle Pitchfork)

Francouzský projekt M83 funguje už deset let a na kontě má šest desek. Duše M83, Anthony Gonzáles, má rád elektroniku, ale také zaprášenou romantiku nové vlny a popově rozmáchlá gesta. To všechno je slyšet ve skladbě Midnight City, již jako nejlepší označil magazín Pitchfork. V Praze se  M83 představí 4. 3. 2012 v Lucerna Music Baru.

Adele: Rolling In the Deep

(Podle Rolling Stone)

Skladbu ve svých užších výběrech neopomněl ani Pitchfork a Billboard. Rolling In the Deep najdete na megaúspěšné dvojce 21 zpěvačky Adele. Není tak emocionální jako Someone Like You, má sexy soulový náboj a skvěle gradovaný gospelový refrén.

http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw&ob=av3e

Nicki Minaj: Super Bass

(Podle Billboardu)

My sice růžovoučkou a vulgární Nicki Minaj úplně nemusíme, uznáváme ale, že její Super Bass je pecka. Podle Billboardu právě tenhle květnový sexy singl udělal z Nicki hvězdu roku 2011.

http://www.youtube.com/watch?v=4JipHEz53sU&ob=av2e

Kate Bush a Elton John: Snowed In At Wheeler Street

(Podle Koule.cz)

I my jsme vybírali tu "nej" skladbu ze všech. Nakonec jsme se přiklonili k písničce, která vyšla až v listopadu.  Kate Bush měla petiletou pauzu, ale kvůli novince 50 Words For Snow se vyplatilo čekat. Najdete na ní i fantastický duet s Eltonem Johnem Snowed In At Wheeler Street.

http://www.youtube.com/watch?v=am78PQI-fH0

Další přehledy nejlepších skladeb
NPR Music
Vibe
(hip-hop)

 

Témata:,