Nicola Conte: jazzová renesance v Praze

Marek-Bartos

Tato zpráva možná vyvolá u příznivců nu-jazzu nekontrolovatelnou vlnu nadšení, ale nedá se nic dělat, musíme s tím ven: Nicola Conte zavítá 29. ledna do pražského Paláce Akropolis. Návštěva jednoho ze zásadních představitelů jazzové fúze je jedinečnou příležitostí nejen pro fanoušky tohoto stylu. O takové události by měl vědět každý posluchač bez rozdílu hudebního vyznání.  

Přestože je italský muzikant Nicola Conte po tanečních klubech proslulý jako DJ a skladatel, diváci v Akropoli jej poznají jako kytaristu a leadera jazzového sextetu Jazz Combo. Jeho kmenovým hudebním nástrojem totiž není mixážní pult, ale kytara, kterou také vystudoval. Hlavní roli na pražském koncertu tedy bude mít hra na živé nástroje jeho jazzové skupiny. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci rytmů moderní taneční hudby, jelikož ta je s Conteho tvorbou nedílně spjata. Vedle klasického jazzu Conte oživuje latinskoamerické žánry, jako je bossanova, italská filmová hudba 60. let, ale také indický folklór. Českým hostem večera bude dívčí vokální sextet MaleeDivy.

Nicola Conte

MaleeDivy

Italský kytarista má za sebou zatím čtyři původní alba, z nichž poslední s názvem Rituals (2008) obsahuje mimo jiné předělávku jazzové klasiky Caravan z repertoáru Duke Ellingtona.  

EuroConnections: Nicola Conte Jazz Combo + Maleedivy
Kdy: 29. ledna 2009
Kde: Praha, Palác Akropolis
Čas: 19:30
Vstup: 360 Kč v síti Ticketpro