Nohavica zahraje v západní Evropě, napíše o tom na webu


Písničkář Jaromír Nohavica zahájí zítřejším nedělním koncertem v Amsterdamu své krátké turné po západě Evropy. V Bruselu vystoupí 6. října a poslední zastávkou bude Berlín, kde písničkář zahraje 9. a 10. října. Na koncertech v německé metropoli spolu s Nohavicou vystoupí jeho německý kolega Frank Viehweg.

Písničkář Jaromír Nohavica opět zkouší štěstí v zahraničí. Zahraje posluchačům v Holandsku, Belgii a Německu. "I tentokrát očekáváme, že koncerty přitáhnou nejen české, ale i polské a slovenské krajany," řekl organizátor koncertů Michal Žáček. Právě za takovýmto publikem Nohavicu vedla cesta do zahraničí počátkem října také loni, kdy vystoupil na deseti koncertech v Británii, Irsku, Kanadě a Spojených státech. Zatímco tehdy cestoval letadlem, letos se pro změnu na cesty vydává spolu se svým šestičlenným týmem v obytném karavanu.  "Měl prostě chuť spojit koncerty s příjemným poznávacím výletem. A protože s sebou bere kromě kytary a heligonky i housle a další nástroje a někteří z nás ostatních jsou amatérští muzikanti, asi budeme mít na cestách veselo," těší se Žáček.

Podle Žáčka písničkář nezapomene ani na své domácí ctitele a na svých internetových stránkách jim své cestovatelské dobrodružství přiblíží slovem i obrazem.
Šestapadesátiletý Nohavica loni prodal nejvíce nahrávek ze všech tuzemských interpretů. Za 34 427 prodaných alb Ikarus, které si sám vydal, získal letos ocenění Deska roku.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit