O „federální“ SuperStar má zájem přes 7000 lidí. Hlavně Češi

Lubos-Prochazka

Pro Česko už to bude čtvrtá SuperStar od roku 2004, kdy tato soutěž vstoupila na tuzemský televizní trh. Teď ale bude výjimečná tím, že půjde o společnou česko-slovenskou pěveckou soutěž. Na podzim ji odvysílají televize Nova a slovenská Markíza. O účast v ojedinělém „federálním“ projektu do této chvíle projevilo zájem už přes sedm tisíc lidí.

I když to už vypadalo, že se české televize kvůli finanční krizi budou vyhýbat velkým projektům, opak je pravdou. Televize Nova teď podle ekonomického deníku E15 našla díky mediálně „propranému“ šetření 120 milionů korun, spojila se se slovenskou Markízou a společně rozjíždějí „federální“ SuperStar. Princip je jednoduchý: společné castingy, semifinále a finále. A před Vánocemi hlavní vítěz! Myšlenka velmi zajímavá, po úspěšných česko-slovenských IQ testech, které Nova v minulosti vysílala, existuje předpoklad značného diváckého zájmu. K tomu mají pomoci i velké moderátorské hvězdy.

Sázka na Mareše a Banášovou
Za Česko bude soutěž moderovat novácká kontroverzní tvář Leoš Mareš (33), za Slovensko zpěvačka a moderátorka Adela Banášová (28). Oba jsou mladí, bohatí, oblíbení a SuperStar už několikrát moderovali. Oba také neustále pronásleduje bulvár, který se zajímá o jejich vztahy a údajné nevěry. Dá se tedy očekávat, že na podzim dají novináři Leošovi a Adele pěkně zabrat. Zvláště po prvotních spekulacích, že tihle dva možná skončí na společném hotelovém pokoji! „Leoš je hodně upovídaný, ale to byli Češi vždycky,“ prohlásila o svém moderátorském kolegovi Banášová. „Adela je nejlepší, takže není důvod se toho obávat,“ říká k začínající spolupráci Mareš.

Podívejte se na Adelu Banášovou v taneční soutěži Let´s Dance

http://www.youtube.com/watch?v=54c1YqI2Ro8

 

Po skončení fáze odevzdání přihlášek proběhnou castingy v tomto pořadí:
20. června – Brno
24. června – Bratislava
28. června – Praha
7. července – Košice

Do této chvíle se do česko-slovenské SuperStar přihlásilo už přes sedmi tisíc lidí ve věku 15 až 30 let. Takové jsou věkové podmínky pro ty, kteří chtějí bojovat o exkluzivní nahrávací smlouvu a roční televizní kontrakt na 100 tisíc eur (asi 2,6 milionu Kč). Prozatím se přihlásilo více Čechů, což je logické, protože Čechů je dvakrát více než Slováků.!

Jak bude vypadat porota
Porota česko-slovenské SuperStar bude čtyřčlenná. Nova a Markíza do ní vyslali Daru Rolins, Paľa Haberu, Martu Jandovou a Ondřeje Hejmu. Až na zpěvačku Martu Jandovou, dceru frontmana Olympiku Petra Jandy, mají všichni s účastí v porotě SuperStar zkušenosti. Marta se dosud věnovala koncertování na německé scéně se svojí skupinou Die Happy, proslavila se také jako přítelkyně německého popového zpěváka Sashi.

Poslechněte si pěvecké vyznání Marty Jandové a jejího otce Petra Jandy

„Jediné, co bude každého zajímat, je talent, a je jedno, zda český, či slovenský,“ prohlásila v Česku žijící zpěvačka Dara Rolins. Paľo Habera, který rovněž žije u nás, podotkl, že všichni porotci se narodili ještě ve společném Československu. „Když hrají naši proti Čechům hokej, tak jsem Slovák. Když hrají Češi proti Rusům, jsem Čech,“ vtipkoval v týdnu na tiskové konferenci.

Místo přenosu: neznámé
Odkud budou Nova a Markíza finálové večery SuperStar vysílat, zatím není jasné. Jisté už je ale to, kdy vítěze soutěže poznáme – 20. prosince, tedy těsně před Vánocemi. „Česko-slovenská SuperStar je pro Novu i Markízu dosud největším společným projektem. Poprvé v historii budou svou pěveckou hvězdu hledat dvě samostatné země společně. SuperStar na rozdíl od Testů národa, fotbalu či hokeje nebude o vzájemném souboji Čechů a Slováků, ale o společném hledání hvězdy, která oslní diváky v obou zemích. Věřím, že hledání bude nakonec úspěšné a že se při něm navíc budeme skvěle bavit,“ těší se na soutěž ředitel Novy Petr Dvořák. Koule.cz pro vás bude samozřejmě dál přípravy česko-slovenské SuperStar sledovat.

Témata: