Fotoreport: Oh My God, v Praze hrál David Guetta!

Hana-Slivova

V době, když většina osazenstva nacpané Tesla areny normálně pravděpodobně už dávno spí, rozjel svou historicky první samostatnou českou show francouzský DJ David Guetta. S mixováním muziky si v neděli nad ránem hlavnu příliš nedělal a soustředil se spíš na roztleskávání fanoušků. A dvanáct tisíc těl co chvíli vybuchovalo v taneční extázi.

Bylo chvilku po čtvrt na dvě ráno, když na pódiu v Tesla areně vystřídala rozehřívače Muzzaika francouzská DJská hvězda současnosti David Guetta. Na jednoduchých projekčních stěnách lemujících jeho DJský pult se objevil blikající nápis Are You Ready, Prague?, Guetta nažhavené fandy krátce pozdravil a slovy O“ ocenil jejich nadšené reakce. Na ploše a ochozech se v té době mačkalo asi dvanáct tisícovek lidí, vesměs teenagerů a lidí do třicítky, vybavených fosforeskujícímu tyčkami, náramky a růžky. Večírek Guetta odpálil hitovkou Getting Over You, kterou hala po prvních tónech bezpečně rozpoznala a s totální oddaností tanečním rytmům odzpívala až do konce.

Kolem Guettova DJského pultu se se pravidelně měnily pestrobarevné kombinace geometrických tvarů, občas problesk jasný nápis. Nic složitého, zato bezvadně funkční. Podobná byla i Guettova hudební politika. S mixováním si hlavu nelámal, takže chvílemi jeho tracky zněly spíš tak, jako kdyby je pouštěl z cédéčka. Na druhou stranu ale s přehledem ctil přání všech, kteří přišli do haly s jediným přáním – pořádně si zatančit.

Guetta každou chvíli povzbuzoval k tleskání a hala jeho pokyny samozřejmě do puntíku plnila. Lasery se mísily s máchajícíma rukama a s dispeji mobilů. Fotil snad skoro každý, což platilo i o zpívání. Při Club Can´t Handle Me, aktuální hitovce od

, jejichž hit Around the World z roku 1997 asi neomrzí nikdy.

Guetta svůj popový house dávkoval zkušeně. Sotva arena po úvodních riffech nejznámějších skladeb explodovala, DJ hlavní melodii stáhl a nahradil ji několikaminutovými beaty. Atmosféra tak několikrát, možná trochu zbytečně, poklesla. O pozdvižení se naopak asi po hodině Guettova setu postarali dva obří červení roboti, kteří si během tracku The Future pohrávali s laserovými tužkami a na konci tracku explodovali jako ohňostroj.

První velká show Davida Guetty v Praze byla sympaticky popová. Guetta sázel na hity a vizuální show na první dobrou, což natěšeným fandům bohatě stačilo. Spokojení tak museli být i ti, kteří si na lístek našetřili z kapesného. A že jich byla dnes nad ránem v Tesla areně tančila zřejmě většina.

David Guetta
Praha, Tesla arena, 25. 9. 2010

Témata:, , ,