Otřesení Eagles Of Death Metal po návratu z Paříže: Láska může zvítězit nad zlem

Redakce

Celý týden po otřesném zážitku, kdy se jejich pařížský koncert stal terčem teroristického útoku, potřebovali členové americké kapely k utříbení myšlenek. S čím teď přišli?

V onen pátek třináctého koncertovali EODM v Paříži v klubu Bataclan. Co se během jejich show stalo, ví celý svět. Děsivému řádění teroristů podlehlo osm desítek lidí. Kapela oznámila, že až do odvolání ruší veškeré svoje koncerty a na svém Facebooku vydala prohlášení:

„Zatímco my jsme už v pořádku doma, jsme neustále zděšeni tím, co se stalo ve Francii a snažíme se s tím nějak smířit a vyrovnat. Směřujeme veškeré naše myšlenky k našemu bratrovi Nicku Alexandrovi a přátelům z našeho vydavatelství Thomasu Ayadamovi, Marií Mosser a Manu Perezovi, stejně jako ke všem našim fanouškům, jejichž životy v Paříži vyhasly. Chceme také poděkovat francouzské policii, FBI, americkým a francouzským státním orgánům a hlavně všem těm bezejmenným, kteří s námi byli a během toho nepředstavitelného utrpení nám pomáhali, jak nejlépe mohli a uměli. Dokázali tak, že láska může zvítězit nad zlem. Ať žije hudba, ať žije svoboda, ať žije Francie a ať žijí Eagles Of Death Metal.“

Stejně, tedy zrušenými koncerty, zareagovaly i další kapely jako například U2, Foo Fighters, Coldplay nebo Motorhead.

Nová funkce Facebooku: Díky ní víte, že vaši přátelé přežili útok v Paříži

5 nejhorších teroristických útoků na světě aneb co předcházelo útoku v Paříži

Témata: