Paul Van Dyk spadl z šestimetrového pódia!

Redakce

Zdravotní stav legendárního DJe, remixéra a hudebního producenta Paula van Dyka je po sobotním pádu z šestimetrového pódia stabilizovaný. Nadále však zůstává v nemocnici a management nekomentuje umělcův zdravotní stav. Podle jeho českého promotéra naštěstí není podzimní ostravský koncert v ohrožení a proběhne v naplánovaném termínu.

Nejoblíbenější světový DJ vystoupí v Ostravě ve své kariéře poprvé 21. října. Jeho proslulá show dorazí do historických prostor Trojhalí Karolina. 

„V sobotu vystupoval Paul van Dyk na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Bohužel se během skladby Lights nešťastnou náhodou zřítil z šesti a půl metrů vysokého hlavního pódia. Celá show byla následně zastavena,“ popisuje Markéta Drápalová.

Armin Van Buuren podle ní odmítl následně vystoupit a s respektem k celé situaci program na hlavním pódiu ukončil. „Jelikož po tomto pádu zůstal Paul nehybně ležet, byl helikoptérou přemístěn do 40km vzdálené nemocnice, kde se podrobil vyšetřením. Stav Paula van Dyka je stabilizovaný, nebyla prokázána žádná zlomenina nebo vážný úraz.,“ dodává Drápalová.  

Paul van Dykova koncertní turné napříč všemi kontinenty bývají pravidelně vyprodána, k čemuž jistě přispívá i jeho úspěšná producentská kariéra: spolupracoval s hvězdami jakými, jsou Depeche Mode či Justin Timberlake. Milovníky tanečního mága, který ve svém stylu posbíral desítky prestižních cen nebo i nominaci na Grammy, jistě potěší i to, že Van Dyk do Ostravy přiveze své nové album The Politics Of Dancing 3. Avšak očekávat lze také jeho nezapomenutelné hity v live úpravách a mixech.

A jak se podařilo Paula van Dyka přivézt do Ostravy? „Paula velmi zaujala právě architektura Trojhalí Karolina, posílali jsme mu její historii a myslím, že to byla jedna z věcí, proč nabídku přijal. Samozřejmě se nás také ptal, kdo z tanečních umělců vystoupil v Ostravě. Když jsme řekli, že jediným zajímavým jménem za poslední roky byl Armin Van Buuren, myslím, že bylo jasno. Sám Paul má rád nové výzvy a nová města, což se mu za těch 25 let vystupování ani nevidím,” dodal za pořadatelskou skupinu Adam McRoy.    

Paul van Dyk proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem. Dětství strávil v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna.

Díky západním televizním kanálům sledoval hudbu za železnou oponou, ze které ho nejvíce zaujali The Smiths a New Order. Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a tak se snažil najít něco jiného, nového. A to se mu nakonec podařilo. Do Ostravy dorazí obklopen svými počítači, gramofony a klávesami, jak jsou jeho fanoušci zvyklí.   

Zpěvačka The Cranberries dostala pokutu za napadení policistů

Video: Lady Gaga na Oscarech zpívala falešně?!