Pepa Vojtek: Chystáme s Kabátem desku a čekáme na nápady na texty


Koncertuje s kapelou Kabát a v „okurkové sezoně“ hraje hlavně v muzikálech. V posledních letech zažívají Kabáti nevídaný boom a lídr skupiny se stal idolem nejen mnoha žen, ale i mnoha mužů. V čem jede Pepa Vojtek alias Baron Prášil?

Kabát s Pepou VojtkemNejlepší hudební počin letošního roku?
Kabát
na Vypichu. Ne že bych se chtěl chválit, ale pro mě to byl náš koncert, který prostě dopadl výborně. Hraní, světla, zvuk. Prostě se povedl.

Pamatujete si, jaké bylo první CD, které jste si koupil?
Byla to deska Poison od Alice Cooper.Vím, že stála hodně. Tou dobou se snad ještě prodávaly vinyly a kazety a CD teprve vyjížděla na trh.  

Co momentálně posloucháte?
V autě se většinou učím písničky do nového muzikálu, nebo si opakuji texty kabátích písniček. V rádiu poslouchám stanice, kde jede bigbeat, a když už si něco pustím, tak jsou to AC/DC, ZZ Top nebo Lynyrd Skynyrd. Jejich Sweet Home Alabama je prostě nesmrtelná.

Na jakou muziku byste balil dívku?  
Mělo by to být něco romantického, já mám třeba moc rád keltskou muziku. Takže asi něco takového.

Hudební žánr, který nemusíte?
Dusavé techno. Je to pořád stejné. Připadá mi, že to můžou poslouchat jenom vyhulenci. V tomhle tedy bohužel nejdu, tahle hudba mi připadá zbytečná. Na druhou stranu ale respektuju, že se někomu líbí a má ji rád.

Poslechněte si Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd

Kolik byste byl ochoten nejvíc utratit za muziku?
Já jsem takový spotřební konzument. Byli jsme teď s přítelkyní v Americe a přesto, že tam toho byly mraky, odvezl jsem si jen jedno DVD. Mám rád filmovou muziku, ale že bych si vozil tuny cédéček přes půl světa, abych si to tady stáhnul do MP4? Na to nejsem.

Čím právě teď hudebně žijete?
Připravujeme s Kabátem novou desku a čekáme teď na nápady na texty. Abych doma úplně neshnil, věnuji se muzikálům. Potřebuji trénovat hlasivky a pohyb na jevišti. Takže zpívám Draculu a Monu Lisu, měla by se vrátit Kleopatra a Angelika a na únor chystáme pod Filipem Renčem muzikál Baron Prášil, který se bude hrát v divadle U Hybernů.

Témata:,