Pět songů, které vás v zimě naladí na léto

Hana-Slivova

Až se o víkendu probudíte a za oknem uvidíte široko daleko jenom bílo, vzpomeňte si na Kouli. Udělejte si čaj, vytáhněte ze spížky vánoční cukroví, jestli vám ještě nějaké zbylo, a pusťte si písničky „do sněhu“. Britský magazín NME přišel s čistě zimní nabídkou, třeba se songem Winter od Tori Amos, Velvet Snow od Kings Of Leon nebo a Snowflake Fell (And It Felt Like a Kiss) v podání Glasvegas. My ale přihazujeme i pět hezky letních písniček. Je totiž vědecky prokázáno, že světlo a teplo zlepšují psychickou pohodu. A do nového roku je přeci třeba vykročit - jak jinak - pěkně s nadšením.

Jack Johnson – Upside Down
Co může být víc letního, než když sympatický surfař Jack Johnson, rodák z Havaje, uklouzne na šlupce od banánu a spadne do oceánu? No dobře… Podívejte se na jeho dětsky hravý klip k písničce Upside Down z  desky Sing-a-Longs Lullabies for the Film Curious George.

Regina Spektor – Summer In the City
„Je léto, a to znamená výstřihy. Dost mi, miláčku, chybíš, a tak chodím po nočních podnicích a svěřuju se cizincům…“  Taky míváte v létě chuť toulat se po městě a občas se zastavit na nějaké zahrádce? Rodačka z Ruska, avšak newyorská rezidentka Regina Spektor je skvělá vypravěčka a Summer In the City – léto ve městě – je skvělá písnička ke sklence vína. Třeba červeného, když je kolem ta zima…

Kings of Convenience – Boat Behind

Tihle mladí hoši z norského Bergenu vědí, že léta není nikdy dost. K singlu z poslední desky Declaration of Dependence, která vyšla loni, udělali hravý klip, který létní atmosférou přímo dýchá. Hezké stopařky, které by rády jely "daleko" nebo " k moři", velká mapa, auto se střešním okénkem a příslib skvělé letní party.

Prince – Little Red Corvette
Multiinstrumentalista a geniální hudebník Prince nahrál tuhle písničku o sexuální bohyni, která střídá jednoho frajera za druhým, v roce 1982, šmrnc a náladu letního dobrodružství má ale pořád. „Myšlenku“ písničky navíc můžete lehce zrealizovat i v zimě. Kde? No přeci doma.

http://www.youtube.com/watch?v=rWTqAaWskCo

G. Love and Special Sauce – Cold Beverage
G. Love
, sympaťák z americké Philadelfie, který se dvakrát představil i v Praze, mixuje funky, rap a celou řadu dalších stylů. Jeho písničky jsou plné každodenních příběhů z ulice. Tentokrát si s ním dejte martiny, sprite, mléčný koktejl… Prostě něco studeného. G. Love má cold beverage – tedy chlazené pití – rád.