Pete Doherty je známý feťák! Ale taky geniální muzikant


Pete Doherty letos překročil třicítku. Trojkové výročí symbolicky oslavil i výtečnou sólovou deskou Grace/Wastelands, tedy svým třetím projektem. Jenže před časem se skamarádil s partičkou heroinu, kokainu a dalších drog. Teď by měl dokázat, že je z toho venku a že je konec jeho průšvihům.

Třicátník Pete Doherty má nesporný talent. Když se jedna kapela, kde působil, začala rozpadat kvůli interním sporům, snad i kvůli Petově počínající závislosti, neseděl s rukama v klíně a založil jinou úspěšnou skupinu. The Libertines v roce 1997 a hlavně další kapela  Baby Shambles v roce 2004 vznikaly v době, kdy se svět začal seznamovat s indie rockem. Doherty tak pobláznil nejen domovskou Británii, šarmantní hudebník okouzlil i modelku Kate Moss. Bohužel už v té době utápěl svůj talent v tvrdých drogách. A stáhl s sebou i Kate.

Poslechněte si píseň You Talk s kapelou Baby Shambles

http://www.youtube.com/watch?v=5Y-dP-lVhz4

Od večírků v opojení heroinem do vězení a následně do léčebny
Období slávy a nadšení vystřídaly peprné fotografie v bulvárních novinách, které zachycovaly Dohertyho v doprovodu Kate Moss, kterak vymetají různé večírky v ne právě střízlivém stavu. Z hrátek s heroinem se stala závislost, kterou doprovázely nejen společenské skandály, ale i pobyty ve vězení. V září roku 2007 podstoupil šestitýdenní léčbu. O rok později ale jeho manažer Andy Boyd v rozhovoru pro Daily Mail tvrdil, že jediné chvíle, kdy Doherty nefetuje, jsou spánek, pobyty v léčebně a ve vězení.

Talent i pověst obaleny drogovými aférami
Kde je pravda, to ví jen sám Doherty. Zatím se mu daří dohady rozhánět minimálně prací na obnovení The Libertines a sólovou deskou Grace/Wastelands, která vyšla v březnu letošního roku a sklidila velmi příznivé kritiky, přestože se neprodávala tak, jak se očekávalo. Dohertyho ještě čeká dlouhá cesta, než lidí zapomenou na všechny bulvární fotografie a než on znovu přesvědčí své fanoušky, že je primárně výjimečný hudebník.

Poslechněte si singl Last of The English Roses ze sólové desky Grace/Wasteland

http://www.youtube.com/watch?v=e8zNwmaVPDs

Témata:,