Pixie Lott marně zkouší oživit to, co uměla Amy Winehouse

kristinabila

Ačkoliv se Pixie Lott díky debutu Turn It Up stala miláčkem britského publika, s druhou deskou se jí na úspěch navázat nepodařilo. Přitom má tahle třiadvacetiletá blondýnka všechno: hlas, pěknou tvář i potenciál. Třetí eponymní studiovka není úplně hloupá, mezi hvězdnou elitu ale rodačku z Londýna opět nepustí.

Pixie Lott se snaží svézt na zbytku retro vlny, kterou kdysi vydatně přiživila Amy Winehouse. Skladby v tomto stylu – třeba Nasty, Kill a Man nebo Champion – jejímu hlasu sice sluší, nejde ale o natolik silné retro kousky, aby dokázaly zamaskovat či překonat současnou přežitost tohoto žánru. Všechna čest mladé umělkyni patří na druhou stranu za to, že nesklouzla do diblíkovského projevu, který retro občas provází.

Poslechněte si Pixie Lott v Youradiu

Materiál alba nijak neurazí, mezi dvanácti skladbami se však kromě zmíněné úvodní Nasty (původně duet pro Cee Lo Greena a Christinu Aguileru) bohužel nenajde jediný výrazný kousek. A i videoklip k této písni ukazuje, že zpěvačce docházejí nápady. Svůdné pohledy a mrkání do kamery možná zabralo kdysi, konkurence je ale neúprosná a v ženském prvoligovém popu se už dávno bojuje jinými zbraněmi. Fungovat nebudou ani přiblblé texty o tom, „že budu bojovat o tvé srdce a stanu se tvým šampionem“ (Champion).

Sympatická blondýna by přitom klidně uměla. Třeba cover amerického afro zpěváka Kevina Michaela Ain´t Got You zazpívala s patřičnou naléhavostí a dá se jí věřit každé slovo. Další příležitost k pořádným hlasovým eskapádám dostala ve finální Cry And Smile, kde fanouškům rozechvívá srdéčko. A vůbec – z pěveckého hlediska se rozhodně nejedná o propadák.

Jenomže: S deskou můžete tančit, vlnit se, stejně dobře však můžete skládat puzzle nebo luxovat. Prostě cokoliv, protože tahle obyčejná pop deska váš běžný den nijak nenaruší.

Lott prohlásila, že ji novinka z dosavadní diskografie charakterizuje nejlépe. Pokud je to pravda, vylézá z toho Pixie jako šikovná průměrná dívka, kterých je všude plno. Stačí to ale interpretce, která v minulosti drtila hitparády i prodejní žebříčky miliony prodaných nosičů?

Pixie Lott – Pixie Lott
Vydavatelství: Virgin
Celkový čas: 42:36
Seznam skladeb: Nasty, Lay Me Down, Break Up Song, Champion, Kill a Man, Ain´t Got You, Heart Cry, Ocean, Raise Up, Bang, Leaving You, Cry And Smile