Please The Trees křtí desku. Poslechněte si, jak zní vaše druhé já

Hana-Slivova

Pražsko-táborská čtveřice Please The Trees textaře, kytaristy a zpěváka Václava Havelky vydává druhou desku. Pojmenovala ji Inlakesh, což v jazyce starých Mayů znamená "ty jsi mé druhé já", a pokřtí ji 29. dubna ve znovuotevřené Malostranské besedě. Přijďte si rozšířit obzor a poslechnout si naléhavé písničky kapely, která se nedávno vrátila z turné po USA.

Please The TreesFrontman Please The Trees Václav Havelka se nikdy netajil tím, že se svou muzikou – mixem  písničkářství, západoamerického alternativního rocku a jakési těžko popsatelné ryzosti a naléhavosti – nechce jezdit jenom po České republice. I proto svou debutovou desku Lion Prayer (2008), stejně jako skladby pro sólový projekt SelFbrush, vybavil texty v angličtině.
Stejné "nečeské" rysy má i komorní deska Inlakesh, kterou v krásném výpravném obalu kapela právě posílá na trh.

Zajímají nás vztahy. K člověku, věcem, přírodě
"Nové písničky začaly vznikat bezprostředně po nahrání debutu Lion Prayer pod vlivem energie z rychle a intuitivně zrozené skladby Red Sky," vysvětluje frontman kapely Václav Havelka. "Celou desku jsme pak natočili během dvou týdenních sessions v domovském prostředí improvizovaného studia ve zkušebně v Táboře a v táborském domě našeho kytaristy Zoka," dodává.
Deska Inlakesh tedy sice vznikala v České republice, mix a závěrečné úpravy ale probíhaly v Londýně a New Yorku. Ve Spojených státech amerických Please the Trees také nedávno absolvovali klubové turné, o kterém se Václav Havelka rozepsal pro týdeník Instinkt. Postřehy české kapely v Americe si můžete přečíst tady.

Na novince Inlakesh kapela podle Havelky dále rozvíjí téma, které se kapely drží od prvních koncertů: Vztah člověka k člověku, přírodě i věcem. "Inlakesh je podání rukou, prolnutím i vzájemnou vzájemnou konfrontací," popisuje kapela na svém webu (kdy si můžete také poslechnout nové písničky) poněkud vzletnými slovy svou novinku.
Jak zní Please the Trees, kteří nedávno obměnili sestavu, a jejich nové skladby naživo, si můžete přijít poslechnout 29. dubna do znovuotevřené Malostranské besedy.

Poslechněte si skladbu Red Sky

Podívejte se na klip ke skladbě Wrong along z první desky Lion Prayer, v němž hraje Havelkova manželka, herečka Lenka Krobotová

Please the Trees – křest alba Inlakesh
Kdy:
29. dubna 2010
Kde: Malostranská beseda, Praha 1
Čas: 20:00
Vstup: 200/250 Kč