Policie obvinila Daru Rolins, moderátorkou Slavíka zůstává

Lubos-Prochazka

Zpěvačku Daru Rolins (37) dnes pražská policie obvinila z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Oznámil to advokát zpěvačky Robert Vladyka. Rolins tak hrozí až tři roky vězení, obvinění ovšem nijak neovlivní její moderování listopadového finále Českého slavíka.

pollZpěvačku Daru Rolins dnes policie obvinila z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Neštěstí, při kterém se její vůz srazil s třiašedesátiletým mužem na mopedu, se stalo letos v červenci v Šáreckém údolí v Praze 6. Muž po nehodě zemřel.
Policie zpěvačku obvinila na základě znaleckého posudku experta na dopravu, podle kterého údajně mohla nehodě zabránit. Právník Robert Vladyka teď plánuje, že s Darou v zákonné lhůtě podá proti zahájení trestního stíhání stížnost. „Odmítá, že by nehodu zavinila," prohlásil.

Moderování Slavíka se neruší
Agentura Musica Bohemica, jež organizuje anketu Český slavík, ovšem tento týden oznámila, že právě Dara bude moderovat finále letošního ročníku.
Nemůže její účinkování čerstvě vznesené obvinění ovlivnit? "Nemůže, ctíme presumpci neviny. Stalo se jí něco, co se může stát každému. My s ní nadále počítáme a stojíme za ní," řekl Kouli pořadatel Českého slavíka Jaroslav Těšínský.

Témata: