Pravděpodobný Rihannin milenec na Billboardu třetí

matoush

Rihanna si našla náhradu za Chrise Browna. Náhradník je šikovný, tento týden se stal dvojnásobným držitelem našeho titulu Skokan týdne. Kromě Rihannina románku se dnes dočtete o novince La Roux, nové desce A-ha a řekneme vám, jak s hitparádami zamíchala smrt Michaela Jacksona.

Na trojku amerického Billboard Hot 100 chartu vyskočil (o 24 míst!) song Best I Ever Had od kanadského herce a rappera Drakeho. Drake (celým jménem Aubrey Drake Graham) v poslední době zaplňuje titulní stránky amerického tisku, protože se čím dál častěji objevuje ve společnosti Rihanny. Rihanna, která se nedávno rozešla s Chrisem Brownem, si s Drakem několikrát vyšla na večeři a vzala ho s sebou i na večírek u příležitosti vydání alba Black Eyed Peas The E.N.D.. „Celou noc ze sebe nespustili oči,“ prozradili očití svědci na serveru thehollywoodgossip.com. „Už dlouho jsem neviděl Rihannu takhle šťastnou.“ Drake je i členem kapely Young Money, jejíž singl Every Girl se tento týden usadil na 10. místě Billboardu. I Every Girl od minule poskočil o 24 příček! Na čele jinak žádná změna, kralují zmínění Black Eyed PeasBoom Boom Pow a záda si kryjí vlastním singlem I Gotta Feeling.

Poslechněte si Best I Ever Had od Drakeho

http://www.youtube.com/watch?v=ucK10T1Lg8Y

Jacksonova smrt ovlivnila pořadí na žebříčcích
V Británii se na první místo probojoval další singl electropopového uskupení La Roux. Nese název Bulletproof a stejně jako u nedávné dvojky In For The Kill se s ním snaží prorazit pomocí zvuku jakoby vystřiženého z diskotéky osmdesátých let. Do britského žebříčku dramaticky zasáhla i smrt Michaela Jacksona. Pořadí se totiž odvozuje od počtu stažení dané skladby z iTunes a mohou se do něho dostat i skladby staršího data. A Jacksonova smrt byla jednou z těch situací, kdy se to dělo ve velkém. Jeho aktuálně nejstahovanější písní je Man In The Mirror (umístila se na jedenáctce). Do TOP 4O se dostalo šest skladeb krále popu a do nejlepší pětasedmdesátky dokonce 16.
(O úmrtí Michaela Jacksona si přečtěte na Kouli.)

Hned v prvním týdnu se na čele německého žebříčku prodeje umístilo nové album A-ha s názvem Foot On The Mountain. Album vytvořil producent Steve Osborne, který jinak spolupracuje s takovými jmény jako New Order nebo U2. Titulní singl poprvé zveřejnili v norském rádiu 24. dubna, to znamená druhý den po jeho vzniku. Jedná se o předělávku The Longest Night z dílny Magneho Furuholmea. Celoevropsky je nová deska A-ha osmou nejprodávanější a doma v Norsku sídlí na příčce druhé.

Podívejte se na videoklip písně Foot On The Mountain od A-ha

Billboard Hot 100 Music Charts (USA)
1. The Black Eyed Peas – Boom Boom Pow
2. The Black Eyed Peas – I Gotta Feeling
3. Drake – Best I Ever Had
4. Keri Hilson Featuring Kanye West & Ne-Yo – Knock You Down
5. Pitbull – I Know You Want Me (Calle Ocho)

Theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. La Roux – Bulletproof
2. David Guetta feat. Kelly Rowland – When Love Takes Over
3. The Black Eyed Peas – Boom Boom Pow
4. Lady GaGa – Paparazzi
5. Keri Hilson feat. Kanye West & Ne’Yo- Knock You Down

Germancharts.com (Německo)
1. A-ha – Foot Of The Mountain
2. Placebo – Battle For The Sun
3. Sportfreunde Stiller – MTV Unplugged in New York
4. Peter Fox – Stadtaffe
5. The Black Eyed Peas – The E.N.D.

Danishcharts.com (Dánsko)
1. Aqua – Back To The 80’s
2. Milow – Ayo Technology
3. Jooks – Hun vil ha‘ en rapper
4. Joey Moe – Yo-Yo
5. David Guetta feat. Kelly Rowland – When The Love Takes Over