Prohibice skončila. Pozor, ať nedopadnete jako Amy, Pete nebo Iveta

matoush

V restauracích a barech se znovu smí nalévat tvrdý alkohol. A spolu s panáky do regálů se na Kouli vrací starý dobrý Šrumec. Začneme červenou plácačkou; než si zase začnete nalévat, vzpomeňte si na umělce, kteří se kvůli alkoholu dostali na dno.

Začneme aktuálně. Minulý týden ztropil Billie Joe Armstrong, frontman punkrockerů Green Day, na koncertě v rámci festivalu iHeart Radio Music scénu (zpráva), po které nastoupil do léčebny. Ano, vezl se kromě alkoholu i v drogách, ale nadávat pořadatelům a odejít vprostřed vystoupení, to se prostě nedělá. Snad se Billie vrátí, jen co si udělá prázdniny.

http://www.youtube.com/watch?v=9iJayMaUGrk

Není smutnější odstrašující příklad než příběh zpěvačky Amy Winehouse. Jeden z největších talentů 21. století pil dlouhodobě a důkladně. Čtyři promile v krvi v těle, do kterého si Amy pravidelně sypala také drogy, byly loni v červenci smrtící. Od té doby se Amy objevuje ve všech přehledech alkoholických umělců a nikdy u toho nechybí odkaz na jeden konkrétní song.

Že vás alkohol začal omezovat, poznáte ve chvíli, kdy vám neumožňuje plnit povinnosti. Tak jako se to stalo Petu Dohertymu. Ten kvůli odvykačce v Thajsku letos zrušil své vystoupení na Rock for People (zpráva). Poté ho z léčebny vyloučili, neboť odmítal dodržovat tamní režim. Pete chvíli sekal dobortu, koncerty dokonce startoval s pětiminutovým předstihem. Podle posledních zpráv v tom ovšem zase jede; před pěti dny zrušil kvůli "nečekaným událostem" koncert ve skotském Glasgow. I pro všechna další léčení, která Peta čekají, mu přejeme hodně štěstí.

http://www.youtube.com/watch?v=qjIO-AJlFoU

Až se stydíme, že v první podzimním šrumci znovu zmiňujeme Britney Spears. Když ono to bez ní tak úplně nedává smysl. Kvůli její vášni k alkoholu jí svět viděl pod sukni, nadšeně četl, jak se vprostřed noci ostříhala dohola a nechala potetovat. Nakonec se její vlasy vydražily – a Britney se vrátila popovější než kdy dřív.

Do léčebny se letos v létě podíval i Bobby Brown, bývalý manžel v únoru zesnulé (ano, kvůli drogám) zpěvačky Whitney Houston. Zpěváka letos na jaře policisté chytili, když řídil pod vlivem alkoholu. Rozhodně to však nebyl první alkoholový exces. Hey there, people, I´m Bobby Brown, I´m acting cool.

http://www.youtube.com/watch?v=-s-wzTRwJMg

Pro příklady zpěváků a zpěvaček, kteří podlehli alkoholu, vlastně nemusíme chodit za hranice. Je to smutné, ale je to tak.

 

Témata:, ,