První hodina Oscarů vstoupí do historie, říkají organizátoři večera

Lubos-Prochazka

Bude to Avatar, nebo ne? Asi nejčastější otázka, kterou si nyní v Los Angeles pokládají filmoví tvůrci, celebrity i turisté. „Město andělů“ zažívá oscarový víkend a Koule.cz je u toho. Podívejte se spolu s námi, jak se připravuje slavnostní večer ve slavném divadle Kodak.

Na Hollywood Boulevardu je pěkně rušno. Zatímco uprostřed uzavřené ulice pokládá štáb červený koberec (je úplně normální, není na něm nic výjimečného), kolem přísně střeženého prostoru, po kterém budou v noci na pondělí našeho času chodit stovky celebrit, brouzdají tisíce turistů z celého světa – a nejčastěji z Japonska.Turisté mají jediný cíl: vidět někoho slavného. A protože před Oscary, kteří se budou předávat v neděli, opravdu nikdo známý, až na tvůrce show, na červený koberec nechodí, fotí si alespoň zlaté „oscaří“ sochy přikryté igelitem. Každou z nich přitom bedlivě hlídá ochranka. Co kdyby ji chtěl někdo náhodou odnést?

Podívejte se, jak to loni slušelo hereckým hvězdám

http://www.youtube.com/watch?v=3_SvwNlZsqM

Na Oscarech vystoupí Barbra Streisand
Kromě davů turistů se v okolí divadla Kodak pohybují i stovky novinářů z celého světa. Dají se rozdělit na dvě skupiny – ti s akreditací a ti bez ní. Koule.cz akreditaci má, spolu s ní za Česko také americký zpravodaj České televize Michal Kubal, se kterým se v noci na neděli českého času setkáme. Michal bydlí, stejně jako my, v blízkosti divadla Kodak, takže to máme do centra světové pozornosti velmi blízko.

Pořadatelé celé akce tvrdí, že 82. předávání cen americké filmové akademie bude naprosto výjimečné. „První hodina slavnostního večera vstoupí do historie,“ prohlásili v pátek producenti show Bill Mechanic a Adam Shankman. Zárukou dobrého programu by měli být moderátoři Oscarů Steve Martin a Alec Baldwin. Na pódiu se budou střídat s desítkami tanečníků a významných hostů, mezi kterými se objeví třeba Barbra Streisand nebo John Travolta

Autor je moderátorem zpravodajství Frekvence 1 a redaktorem Koule.cz.