První semifinále Eurosongu bude nuda, druhé to napraví

matoush

V polovině května se do Moskvy sjedou delegace z 37 zemí, aby se utkaly na dalším, už 54. ročníku Eurovision Song Contestu. Českou republiku bude reprezentovat kapela Gipsy.cz. Vyplatí se letos přehlídku „euroexotů“ vůbec sledovat?

Pokud vám estrády, laciný pop a rádoby šoumeni nedělají dobře, raději nechte televizi vypnutou. Totéž letos platí, pokud chcete divokou show. To už ale pouze u prvního semifinále Eurosongu, které proběhne v moskevské Olympijské aréně v úterý 12. května. Kromě české kapely Gipsy.cz s písní Aven Romale, která přijde na řadu hned jako druhá, vystoupí portugalská folková skupina Flor-de-Lis, belgický rock’n’rollový zpěvák Patrick Ouchène nebo bosenská rocková skupina Regina. Již potřetí se zúčastní i Chiara Siracusa z Malty. Tím výčet zajímavých účastníků končí. Dobré znamení – Gipsy.cz se zdají být jedním z nejoriginálnějších interpretů tohoto večera.

Poslechněte si píseň Aven Romale

http://www.youtube.com/watch?v=KHm5tG6IYwI

Poslechněte si Patricka Ouchène

http://www.youtube.com/watch?v=WXPOAZSN1D0

Vítěze poznáme 16. května
O poznání zábavnější a pestřejší druhé semifinále se odehraje o dva dny později. Těšit se můžeme třeba na smyčcové uskupení Urban Symphony z Estonska, irské rockerky Sinead Mulvey & Black Daisy nebo tradiční eurovizní komedii v podání Milan Nikoliće ze Srbska. Zajímavý je i norský příspěvek. Alexander Rybak a jeho tanečníci mají prý připravený tanec kozáčka. Druhého semifinále zúčastní také Slovensko, reprezentované  Kamilem Mikulčíkem a Nelou Pociskovou s písní Leť tmou.

Poslechněte si píseň Leť tmou

Rozhodně si nenechejte ujít finále v sobotu 16. května. Soutěžit v něm totiž bude například Francouzka Patricia Kaas (Francouzi, stejně jako třeba Angličané nebo Rusové mají postup do finále "volný"), která kombinuje prvky jazzu a popu s tradičním šansonem.
Kdo letošní ročník Eurosongu vyhrál, to se dozvíme šestnáctý květnový den kolem půlnoci.

Témata: