Robbie Williams: Sedm nejlepších klipů

josefmartinek

Devětatřicetiletý Robbie Williams k nám se svým Take The Crown Stadium Tour 2013 nezavítá, a tak se jeho čeští příznivci budou muset spokojit s plátnem; v úterý 20. srpna můžete v pražském Biu Oku a dalších šestadvaceti českých a jedenácti slovenských sálech vidět živý přenos koncertu z estonského Tallinu. Vstupenka stojí 350 korun. Jako předkrm nabízíme sedm klipů Robbieho, které považujeme za nejzdařilejší.

Seznam kin, která koncert Robbieho Williamse přenáší, najdete tady.

 

Angels

(1997, Life Thru A Lens)

Videm Angels z roku 1997 začala zpěvákova spolupráce s režisérem Vaughanem Arnellem, který pro něj později natočil řadu dalších klipů. Černobílé video sice patří mezi Robbieho nejjednodušší, vystihuje ale atmosféru a náladu písně o strážných andělech. Možná největší z Williamsových hitů je dokonce podle průzkumu britské televize Music Choice nejžádanější skladbou, kterou si lidé přejí zahrát na svých pohřbech.

Rock DJ

(2000, Sing When You’re Winning)

Své vypracované tělo ukazoval zpěvák ve starších klipech rád, ve videu Rock DJ ale zašel ještě dále. Když se mu poté, co odložil veškeré svršky, nepodařilo upoutat pozornost vybrané zástupkyně ženského pohlaví, začal odhazovat také kůži, maso a orgány. Na konci kontroverzního videa tak na tanečním parketu řádí už jen Robbieho kostra. Vyplatilo se, jeho vyvolená mu totiž konečně podlehla.

Supreme

(2000, Sing When You’re Winning)

Ještě než do módy příšlo retro, natočil Robbie v roce 2000 dobový klip Supreme, který je poctou slavnému závodníku Formule 1 Jackiemu Stewartowi, jenž získal na přelomu šedesátých a sedmdesátých let tři tituly mistra světa. Robbie v klipu vystupuje jako fiktivní jezdec Bob Williams a se slavnou legendou formulového sportu se přetahuje o pozici šampiona. V rozhodujícím závodě však kvůli průjmu chybí, a tak titul slaví Stewart.

Come Undone

(2003, Escapology)

Jedno z nejkontroverznějších Williamsových videí bylo v řadě zemí zakázáno. Zpěvák se v něm ráno probouzí po divoké party a postupně si vzpomíná, co všechno se v noci dělo. Prim hraje i Robbieho bohatá fantazie, proto je k vidění řada nechutných záběrů na brouky, hady, myši a všemožnou další havěť, která oblézá těla jeho nočních společnic, s nimiž se oddává skupinovému sexu.

Bodies

(2009, Reality Killed The Video Star)

Video Bodies předcházelo v roce 2009 zpěvákově osmé studiové desce Reality Killed The Video Star. Robbie se v něm za doprovodu zajímavých efektů prohání Mohavskou pouští v Kalifornii na motocyklu a v autě. V klipu si zahrála i jeho tehdejší partnerka Ayda Field, se kterou se později oženil a loni v září se jim narodila dcera  Theodora.

Candy 

(2012, Take The Crown)

Přestože mu táhne na čtyřicet, rošťáctví z jeho klipů nemizí. Jedno ze svých nejhravějších videí natočil Robbie Williams loni k písni Candy. V růžovém oděvu a se svatozáří nad hlavou se v něm nechává přejet autem, rukama bouchá do kolemjdoucích či přijíždí jako rytíř na bílém koni. Tak uváděl svou devátou studiovou desku Take The Crown.

Losers

(2013, Take The Crown)

Jedno z posledních Williamsových videí má pro nás zvláštní význam. Na chvíli se v něm totiž objevila i Češka Ivanna Täuberová. Zpěvák ve snímku na chatu vyhledává náhodné lidi z různých koutů světa a zpívá jim skladbu Losers. Jako poslední si vybral právě dívku z naší země. Když mu zvednutým palcem naznačila, že se jí písnička líbí, doporučil jí, aby se vyhýbala pornografii. Pak i s notebookem vstává od chatu a odhaluje, že při videorozhovoru na sobě neměl kalhoty a dokonce ani spodní prádlo.

 

Témata:
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit