Robbie Williams + Take That = zase spolu!

Hana-Slivova

Po patnácti letech, řadě slovních přestřelek a natažených i odmítnutých rukou se neuvěřitelné stává skutečností. Popová ikona první poloviny 90. let, britský boyband Take That, opět spojuje svoje jméno s Robbiem Williamsem. Na letošek plánují společně desku a později také turné.

Britské hvězdy 90. let Take That už jsou zase v pěti. Marka Owena, Howarda Donalda, Gary Barlowa a Jasona Orange po měsících spekulací opět doplňuje zpěvák Robbie Williams, který se po odchodu z kapely v pollroce 1995 prosadil na popové scéně nejvýrazněji ze všech členů; drogami i několika více či méně povedenými sólovými alby.

Deska vyjde v listopadu
Společná deska Take That by měla vyjít letos v listopadu, dvacet let od prvního koncertu Take That v roce 1990. Hotový je ale už duet Shame Robbieho s Garym. Písnička se objeví na očekávané Williamsově výběrové desceIn And Out Of Consciousness. (Robbie Williams: Víme, co bude na jeho výběrovce).
"Když se nás pět sešlo ve studiu, bylo to sakra vzrušující," řekl Williams o znovuobnovené spolupráci. "Vždycky jsem si přál, aby se nás pět zase postavilo do studia. Byl to sen, který se nyní stal skutečností. Čas strávený s Robbiem je absolutně super. Ale, mezi námi, já jsem pořád lepší fotbalista," podotkl šéf kapely Mark Owen, který měl k Robbiemu z celé skupiny nejblíž.
Nadšený ze spolupráce je ale i Jason Orange, který se po Robbieho odchodu nezachoval ke svému kamarádovi nejlépe. "Jakkoliv to trvalo dlouho, jsem nadšený, že je Robbie zase s námi. Chci si to s ním teď užít. Život je někdy krásně divný," řekl.  

Take That jsou zase pohromadě

Spekuluje se, že společný návrat by měl Take That vynést 75 až 100 milionů liber. Sám Williams by pak mohl zbohatnout o 6 milionů liber. Během dvaceti let prodal boyband přes 80 milionů alb a jeho koncerty vidělo přes 14 a půl milionu lidí.
Spolu s deskou by podle informací serveru BBC měli Take That vyrazit na turné, které bude čítat 54 zastávek.

Čtyři členové Take That poskytli na jaře roku 2009 velký rozhovor tištěné verzi hudebního časopisu Q, kterou má Koule k dispozici. Co říkají parťáci o odchodu Robbieho Williamse v červenci roku 1995?

Q: Červen 1995. Byli jste na předávání cen MTV v Londýně. Robbie si celou noc užíval s modelkami Naomi Campbell a Kate Moss. Druhý den byl tak na káry, že k němu museli zavolat doktora. Byl tohle začátek konce kapely?
Gary Barlow: Byl to jeden z řady příznaků, kterých jsme si měli všimnout.

Q: Poslední kapkou byl zřejmě onen neslavný víkend na festivale v Glastonbury, který Robbie celý proflákal s kapelou Oasis…
Gary Barlow
: Když se Robbie vrátil, byl jiný. Dělali jsme kolem toho docela haló. Nebyli jsme si sebou jisti a pak za mnou Robbie Take That s Robbiem, model 2010/Foto Take Thatpřišel a řekl: "Možná, že už to takhle dál nechci." Ale já tomu nevěřil.

Q: Marku, ty jsi byl Robbiemu vždycky nejblíž… Neměl jsi podobné pocity jako on?  
Mark Owen
: Občas jsme spolu vypadli někam do baru a vtipkovali jsme, že bychom chtěli být v Oasis. Jenomže on to chtěl opravdu. Měl rock´n rollové sklony. Trochu si vyčítám, že jsem tehdy nebral jeho nářky vážně.

Q: Jak se na dobu, kdy se za Robbieho vlastně nikdo nepostavil a nikdo se ho nesnažil vrátit na dobrou cestu, díváte dnes?
Jason Orange: Mluvili jsme o tom. Rozumí, proč jsem se choval tak hloupě (Orange byl na straně nesmlouvavého manažera Nigela Smithe, pozn. red.). Ale byl jsem fak idiot a slaboch. Žádný hrdina.
Howard Donald: S Robbiem jsem se potkal loni v létě. Řekl jsem mu, že je mi líto, že jsem tehdy nevěnoval pozornost tomu, jak pije lahev vodky denně.
Mark Owen: Byli jsme tehdy pod hrozným tlakem, náš manažer měl jiné plány, my měli jiné plány. Odchod Robbieho to všechno pěkně vytáhl na světlo. Vážně paráda, říkal jsem si tehdy.  

Hit Take That Back For Good: Nadobro zpátky?

http://www.youtube.com/watch?v=V5cLExchcn4

Take That: Rule the World

 

Témata: