Rock for People proti horku – voda za dvacku a 130 pivních kohoutků

Hana-Slivova

V sobotu 3. července začíná večírkem pro nedočkavé největší letošní festival Rock for People. Zvláštní pozornost pořadatelé věnují boji proti horku, hygieně a bezpečnosti. A také pohodlí pro návštěvníky, jichž by na pondělní koncert Muse mělo dorazit až třicet tisíc.

Jak si Rock for People v klidu užít:

– přijeďte včas, najdete lepší (nebo vůbec nějaké) místo na parkovišty (nejlepší je ovšem využít kyvadlovou dopravu z Hardce) a ve stanovém městečku
– nezapomeňte opalovací krém
– nepijte na slunci alkohol, daleko rychleji se opijete (a spálíte)
– nechte doma lahve s vodou, nepustí vás s nimi do areálu
– budete-li na festu spát, hodit se vám budou (nejen na noc) špunty do uší

Davům se na letošním ročníku festivalu Rock for People na letišti u Hradce Králové asi nevyhneme, pořadatelé se ale snaží udělat všechno proto, aby návštěvníci nepocítili žádné nepohodlí. Do areálu rozmístili 250 mobilních záchodů,  nachystali 130 kohoutů, která budou čepovat chlazené pivo, a litr a půl balené vody se rozhodli prodávat za sympatickou dvacetikorunu. Samozřejmostí je i několik korýtek na vodu a kropicí vozy.
Více bude i zastřešených míst, která ochrání proti slunci, a také zdravotníků, již mají na starost prevenci proti úžehu a dehydrataci.

Pomáhat má kamera
Areál ochrání 160 securiťáků, organizátorům pomůže i zbrusu nová termokamera, která má za úkol odhalit neplatiče a zabránit případným konfliktům. Pořadatelé si od této pomocnice slibují celkovou větší bezpečnost všech přítomných. Kamera totiž dokáže rozpoznat osoby v naprosté tmě a složitých podmínkách jako jsou dým, opar, prach a řídká mlha.

A na koho se letos nejvíc těšit? Těžko říct, z nabídky více než 170 kapel si podle oblíbeného žánru vybere asi úplně každý. Koule.cz vybrala z každého festivalového dne po jednom tipu.  

Neděle 4. 7./Česká spořitelna stage/22:15
The Prodigy
Britská elektro legenda rozpoutá pod otevřeným nebem peklo na zemi. Ostatně nejinak tomu bylo loni na podzim, když The Prodigy zahajovali v Praze české vysílání MTV – a to se koncert konal pod střechou. I tehdy kapela přivezla hudební a vizuální nářez. Těšte se na hitovky i skladby z poslední desky Invaders Must Die (2009).

The Prodigy a hitovka Firestarter

Pondělí 5. 7./Muse/T-Music/22:00
Muse
V současné době jsou anglickou kapelou číslo jedna, jejich světelná i hudební show dostává celé stadiony nadšených fandů, singl ze soundracku ságy Twilight – Zatmění Neutron Star Collision rotuje v rádiích… a všichni se těší. Na skladby ze zánovní desky The Resistance (Recenze: Muse se bouří proti systému…) i na starší kousky. Muse budou v Čechách hrát poprvé, a hned na velkém festivalu. Nenechte si je ujít!

Muse a hitovka Resistance

Úterý 6. 7. /Editors/Česká spořitelna/20:15
Editors
Britětí Editors se loni na podzim představili v pražském Lucerna music baru, venku je ale Češi uvidí poprvé. Tihle sympatičtí indie rockeři z Birminghamu mají na kontě tři desky, hlavní výhrou kapely je ale frontman Tom Smith a jeho netradičně zabarvený hlas plus napětí, které kapela do své muziky umí napěchovat.

Editors a You Don´t Know Love