Rockoví teens z Německa debutují


Fanoušci nového objevu, mladé rockové skupiny Aloha from Hell, nedočkavě očekávali 16. leden. Na tento den totiž kapela ohlásila vydání svého debutového alba No More Days To Waste.

Pětičlenný band z německého Aschaffenburgu zazářil roku 2007 v soutěži BRAVO Bandnewcomer a vítězstvím si zajistil smlouvu s vydavatelskou společností SonyBMG. Frontmanka Vivien Eileen Bauernschmidtová (16) a její kluci Felix Keith (15, bicí), kytaristé Andreas Gerhard (21), Moritz Keith (18) a Max Forman (17) se této šance chytili a nasedli do kolotoče jménem showbusiness. Přes den škola a učení, večer se zavřeli ve zkušebně a cvičili. Prý i pětkrát v týdnu. O víkendech nahrávali v Berlíně a koncertovali.Jejich rockování jim za několik měsíců přineslo popularitu v celém Německu. A nejen tam.Počet oficiálních fanklubů roste i za hranicemi.

Poslechněte si singl Don´t Gimme That

http://www.youtube.com/watch?v=jfRA7pp1ego&feature=related

Tahle pětka má tedy dobře našlápnuto. Drží při sobě, protože její členy nespojuje jen muzika, ve které se  našli, a sen o světových pódiích, ale i mnohaleté přátelství. Jako Alohas fungují dva roky a podle svých slov si nepřejí nic jiného, než "dělat hudbu, hudbu, hudbu“. Šarmantní zpěvačka Vivi (přirovnávaná díky stylu k Avril Lavigne) a talentovaní kluci mají potenciál mezinárodních hvězdiček: německých textů se od nich prý v brzké budoucnosti rozhodně nedočkáme.  

Ibišek z pekla
Jak vznikl název kapely? Vivi má prý ráda ibišek, který je symbolem Havaje. Tam má slovo „aloha“ mnoho významů: pozdrav, vyjádření lásky, péče a také druh květiny. „Aloha bylo pro nás kluky příliš slušňácké, a tak jsme hledali nějaký protiklad. Někdo jednou přišel s from Hell (z pekla – pozn. red.). Všem nám to připadalo báječné, a tak vznikl název kapelyo Aloha from Hell," vysvětluje bubeník Felix.

Singl Don’t Gimme That, který kapela představila při živém vystoupení na BRAVO Supershow 2008, se brzy stal úspěšným po celém světě, singl k nové desce Walk Away má pak silné promo na stanicích RTL a Viva. Sama Vivi o songu říká: „Wake Me Up byla naše úplně první písnička, kterou jsme napsali. Je to absolutně emocionální song. Když nějaký vztah nemá dál žádný smysl, je lepší jí a druhého dál nezraňovat.“

Deska No More Days To Waste zatím vyjde pouze v Německu a podpoří ji plánované turné skupiny.

 

 

 

Témata: