Rok 2012: Desky chystají Lavigne, Madonna i Bieber

Jana-Moravcova

Na konci loňského roku jsme psali o nejlepších písničkách uplynulých dvanácti měsíců a také o tipech na nové hvězdy. Co ale chystají ty stávají? Dali jsme pro vás do kupy souhrn těch nejdůležitějších na-co-se-těšit popových akcí a desek pro rok 2012.

Ví se, že nové desky pro rok 2012 přislíbily tři ženy – rockerka Avril Lavigne, která na albu číslo 5 pracuje s producentským duem The Runners, Christina Aguilera (její novinka má vyjít na přelomu jara a léta) i chameleonka Kesha (květen).

pollPozadu nezůstávají ani ženské legendy. Třiapadesátiletá Madonna má začátek nového roku už rozplánovaný – v poslením lednovém týdnu představí zbrusu nový singl Gimme All Your Luvin´, za kterým bude v březnu následovat dvanácté studiové album. S novinkou se představí i čerstvá maminka dvojčat (a nesmrtelný diblík) Mariah Carey.

Z mužských interpretů nás novou deskou poctí kriminálník Lil Wayne, který chystá další díl série Rebirth. V první polovině roku by měl novou desku s názvem Believe nabídnout i Justin Bieber nebo hlasový mág Adam Lambert, jenž má druhou studiovku Trepassing nachystanou na březen.

Netrpělivě očekávanou druhou desku Sounds from Nowheresville by měl dokončit jeden z britských objevů let minulých, The Ting Tings, novinkou potěší i Paramore nebo rapper Juvenile a doufejme, že i No Doubt.  Na léto chystají novou desku The Killers (prozatím koukněte na vánoční klip) a první demo z plánovaného alba zveřejnili melancholičtí The XX. Doufejme, že deska bude hotová dřív než na podzim, stejně jako "smutná" novinka Jessie J.

Těšit se můžou i ti, které baví hudba naživo. V červnu 2012 dorazí do Prahy slavní Black Sabbath a v červenci papa Bruce Springsteen s kapelou.

27. srpna se v pražském Edenu představí Red Hot Chili Peppers s deskou I´m With You (recenze), tamtéž, ale 16. září, zahrají Coldplay, kteří vydali album Mylo Xyloto (recenze). První velká jména ohlašují i letní festivaly, například na Colours of Ostrava přijede Björk (recenze).

 

Témata:,