Ruda z Ostravy o Špotákové: Je to fajna blondyna

Hana-Slivova

Už jste slyšeli písničku, kterou složil Ruda z Ostravy pro zlatou oštěpařku Barboru Špotákovou? V jeho očích je olympijská vítězka z Londýna fajna blondyna, která nehází ručník do ringu. A Ruda by s ní rád šel na pivo. První však s písničkou o Barboře přišla před čtyřmi lety spřátelená kapela Tři sestry. Který song je lepší? Poslechněte si oba a hlasujte v anketě!

Když před čtyřmi lety – přesně na den čtyřicet let od sovětské okupace, 21. srpna 2008, – porazila oštěpařka Barbora Špotáková v napínavém olympijském finále ruskou soupeřku Marii Abakumovovou a vybojovala tak v Pekingu zlato, odvděčila se jí spřátelená kapela Tři sestry docela povedenou hospodskou děkovačkou ála Lou Fanánek a spol.

Fanánek ve skladbě Čtvrtá sestra popisuje sebe na baru a deštivý lítý boj, který tehdy upeřky vedly. O Špotákové, jež vítězství strhla na svou stranu posledním hodem, zpívá jako o "dámě, která šestým tahem dává mat" a taky jako o holce, která má i přes velké úspěchy pořád ráda pivo a hudbu Tří sester.

To moderátor Ruda z Ostravy potřeboval ke své písničce jenom kytaru a pár razovitých ostravských slůvek. Plus jedno finské; letos byla sice oštěpařská soutěž žen poměrně jasná, kdo by si však nepamatoval emotivní severský komentář z Pekingu, vyšperkovaný mnohokrát zopakovaným slovem pitkälä – tedy že oštěp letí daleko?

Poslechněte si obě písničky pro Báru a dejte nám vědět, která je lepší

Ruda z Ostravy

http://www.youtube.com/watch?v=RuvXMxDvVM4

Tři sestry – Čtvrtá sestra

poll
Témata: