Sarah Jessica Parker alias Carrie: Nemám doktorát ze sexuologie


Dokážete si představit Sex ve městě bez novinářky Carrie Bradshaw? Asi těžko. Stejně automaticky jako úvodní věta "Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nebojí se zeptat" si většina diváků společně se jménem oblíbeného seriálu vybaví i vždy hezky namalovanou tvář a skvěle vystylovanou postavu Sarah Jessicy Parker. Jaká je ale Sarah doopravdy?

Carrie je vtipná novinářka, která v novinových sloupcích glosuje život newyorských žen, jež se do „velkého jablka“ vypravily hledat značkové zboží a životní lásku.
Sarah Jessica Parker (45), žena se třemi vlastními a čtyřmi nevlastními sourozenci, je ale osoba realističtější. Herečka, kterou proslavily zejména komediální role, žije už třináct let s hereckým kolegou Matthew Broderickem, s nímž vychovává tři děti. Netají se tím, že dvojčata jim kvůli Sářiným zdravotním problémům odnosila náhradní matka.

Sarah Jessica ParkerNejlepší bavička a nejméně přitažlivá žena
Jako ztřeštěná Carrie se Sarah Jessica Parker na plátně objevuje v extravagantních kreacích a její postava představuje celosvětovou módní ikonu, v soukromí si herečka na návrhářské výstřelky zdaleka tolik nepotrpí. „Pro určité příležitosti je nutné být reprezentativní, ale v mém současném životě nehraje móda tak velkou roli,“ říká Sarah.
Přiznává také, že nakupování nijak nezbožňuje. Jednu věc ale skutečná Sarah od své seriálové souputnice odkoukala – a to úchylku na boty. V dětství si prý oblečení půjčovala mezi sourozenci a měla prý jen jedny či dvoje boty na rok. „Teď si to tak trochu vynahrazuji. V bytě mám jednu skříň vyhrazenou pouze pro obuv,“ dodává.

Díky Sexu ve městě získává Sarah Jessica uznání na poli módy. Král obuvi Manolo Blahnik na její počest vytvořil a pojmenoval jeden ze svých modelů, časopis E! ji v roce 2000 zařadil mezi dvacítku nejlepších bavičů.
Jessica Parker ale, jak vyplývá z ankety pánského časopisu Maxim, nebaví všechny; v roce 2007 ji tento magazín tak trochu nelichotivě označil za nejméně přitažlivou ženu. V anketě ale určitě nehlasoval zpěvák Joshua Kadison, jehož hit Jessie vznikl na počátku 90. let právě kvůli rozchodu se Sarah.

Tak jako Kim Catrall alias Samantha, která v prvním díle filmového ztvárnění Sexu ve městě dostávala spoustu dopisů, ve kterých jí divačky svěřovaly své obavy ohledně rakoviny, i Sarah Jessica bývá zavalena diváckými ohlasy. „Musím stále opakovat, že nemám doktorát ze sexuologie,“ glosuje seriálová Carrie hromady dotazů, které patří spíše do manželských poraden.

Věděli jste, že…

…Sarah Jessica Parker je velkým fanouškem Woodyho Allena, píše levou rukou, svou hubenou postavu si udržuje tak, že normální jídlo jí jen o víkendu a jinak „jede“ jen na zeleninové a ovocné šťávy?
Spolu s Johnym Deppem si zahrála v Burtonově komedii Ed Wood, na celovečerním filmu Sex ve městě se podílela i jako producentka a jako jediná z hlavních představitelek má ve smlouvě uvedeno, že se na plátně neobjeví v žádné scéně nahá.