Video Scarlet Soho: Dva kroky od srdcebolu


„Two steps from heartache“ to je název nové EP desky britské skupiny Scarlet Soho, které oficiálně vyjde 19. září 2014. Čeští fanoušci budou mít ale to štěstí, že si ho budou moci koupit ještě před oficiálním datem vydání, a to na místech koncertů. Česká republika tak bude první zemí, kde se toto album bude prodávat. Two steps from heartache je posledním dílem trilogie CD, do které se Scarlet Soho pustili již před nějakým časem. Prvním počinem byla deska z názvem „When the lights go out“, poté „Solo Ko“. Na svém zatím posledním CD spolupracovali se slavnými Kosheen. Každé album z této trilogie je svým způsobem originál a tak trochu umělecké dílo. Na obalu je skalpelem tematicky vyříznutý obrázek k názvu alba. Nyní kapela konečně dokončila i videoklip k ústřední písni alba ze stejnojmenným názvem.

Poté co byla skupina Scarlet Soho zalezlá nejlepší část roku ve studiu, se vrací se zbrusu novým videem k ústřednímu singlu své nejnovější EP desky.
„Od videoklipu můžete očekávat novou vlnu ale i tradici, kterou jsme se snažili dodržet. Moje pípání a bubnování bijící se se Scarletinými širokoúhlými vokály spolu s důrazem na vizuální složku jejich disco šatů,“ popisuje zpěvák James Knights. Na písni spolupracoval i stylový hudebník, ve světě nyní bodující a uznávaný producent James Yuill. Nová deska slibuje velký pokrok: lepší texty, zvuk i výrobu. „Výroba a mixování ve spolupráci s hudebníkem, producentem a mixerem Jamesem Yuillem dodává této malé popové nihilistické písni moderní perkusní dynamiku,“ říká o spolupráci James a dále pokračuje v popisu písně: „Two steps from heartache“ vás vtáhne do univerzální pravdy, že bez ohledu jak moc nadlidsky se cítíte, jste třeba jen dva kroky od neštěstí. Ale přiznejme si, že ani toto nás nezastaví! Jiný den, jiný čas a jiný blázen. Vezmu svoji šanci, ale musím přiznat, že stále nic nového, protože jsem stále dva kroky od nějakého neštěstí (srdcebolu).“

Video uzavírá pohled na Jamese a Scarlet s doslova krvácejícím srdcem v krabičce, které jim naservíruje morbidní klaun, který je po celou dobu ve videoklipu přítomen. Tento aerodynamický melancholický pop song, poslední díl trilogie, také předchází vydání nového alba, které by mělo vyjít počátkem roku 2015.

Turné kapely SCARLET SOHO :

ČT 18.9.2014 BRNO / LIVING STONE www.livingstonebrno.cz   

PÁ 19.9.2014 TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ www.sepie.cz  

SO 20.9.2014 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ www.narampe.cz   

ÚT 23.9.2014 ČESKÉ BUDĚJOVICE / FABRIKA www.mcfabrika.cz   

ST 24.9.2014 PRAHA / ROCK CAFÉ  www.rockcafe.cz   

ČT 25.9.2014 TŘEBÍČ / KLUB-B www.klub-b.com  

PÁ 26.9.2014 OSTRAVA / MARLEY CLUB http://marley.ov-kluby.cz/  

SO 27.9.2014 KRNOV / MC KOFOLA www.kofolamusicclub.cz