Sedm super potravin, které jsou skvělé pro naše zdraví

Redakce

Superpotraviny jsou potraviny, které mají spoustu zdravotních výhod pro naše tělo. Nejen, že jsou plné vitamínů a antioxidantů, ale jsou také velmi zdravé. Pojďme se podívat na ty, které jsou nejlepší.

  1. Ořechy. Ořechy jsou plné vlákniny, omega-3 mastných kyselin, ale také minerálů a vitamínů. Můžete si vybrat kešu ořechy, mandle, vlašské ořechy nebo i jiné. Ořechy vám mohou pomoci snížit riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Prý dokonce dokáží nahradit i červené maso. Přidejte je do svých jídel, hodí se do salátů, kaší nebo dezertů. Něco určitě vymyslíte.
  2. Bobule. Jahody, borůvky, brusinky a další bobule jsou plné vlákniny, vitamínů a rostlinných látek nazývaných fotochemikálie. Ty mohou pomoci snížit riziko vzniku chronických onemocnění. Bobule jsou však také velmi bohaté na antioxidanty, které mohou snížit stres. Přidejte je do dezertů, salátů nebo snídaní.
  3. Losos. Málo potravin obsahuje tolik omega-3 mastných kyselin jako právě losos. Navíc má nízký obsah kalorií, vysoký obsah bílkovin a také vysoký obsah vitamínu B. Když budete jíst lososa, můžete předejít ucpávání cév, snížit hladinu škodlivých triglyceridů v těle a snížit krevní tlak.
  4. Luštěniny. Luštěniny, jako je hrách, čočka a fazole, mají vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku. Jsou skvělým zdrojem draslíku, železa a fosforu, ale jsou také bohaté na rozpustné vlákniny, což může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a udržet zdravou hladiny cukru v krvi. Můžete je použít jako přílohu k jídlům nebo je přidat třeba do polévky.
  5. Brokolice. Brokolice patří mezi nezdravější zelenou zeleninu. Obsahuje vitamíny A, C a kyselinu listovou. Stejně jako ostatní brukvovitá zelenina obsahuje sulforafan, který bojuje s rakovinou. Pokud tedy chcete být zdraví jako řepa, tak do svého jídelníčku zařaďte brokolici.
  6. Quinoa. Quinoa je takové malé semínko, původem z Jižní Ameriky. Je skvělou náhradou rýže nebo těstovin a jako bonus obsahuje vysoké množství vlákniny. Je lehce stravitelná, bezlepková a zdravá. Přidejte ji třeba do salátu nebo jako přílohu k jídlu.
  7. Zelený čaj. Asijská komunita nedá na zelený čaj dopustit. Zelené čajové lístky obsahují epigallocatechin gallát, antioxidant, který má spoustu zdravotních výhod. Zelený čaj vám může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a také krevní tlak.

Chcete tělo, jako mají andílci z Victoria´s Secret? Takhle na to musíte!

5 skvělých účinků, které má jogurt na naši pleť