Smrt v klipech aneb Za co může Rihanna

matoush

Některé celebrity adoptují sirotky z Afriky, jiné berou drogy, další se svlékají. Když ani to nezabere, přichází na řadu násilí. Po vraždě sáhla nejnověji zpěvačka Rihanna v singlu Man Down, což nás inspirovalo k výběru těch nejpodivnějších klipů, v nichž se vraždí nebo ubližuje. Mimochodem - také máte pocit, že o Rihannině videu se mluví jen proto, že je to známá holka?

Nejdříve si

.

Pink – Please Don’t Leave Me

Naprostou klasikou v násilnických videoklipech je Please Do’nt Leave Me od Pink. Sympatická novopečená maminka v něm nedělá nic jiného, než brání svému příteli, aby ji opustil. Ten na to doplácí stále akutnějšími zraněními, až se nakonec role obrátí; Pink leží zmrzačená na podlaze a přítel ji opustí. Zrátka americký sen.

http://www.youtube.com/watch?v=eocCPDxKq1o

No Doubt! – It’s My Life

Musíme uznat, že co se týrání partnerů v klipech týče, není Pink úplně první. V roce 2003 totiž spatřilo světlo světa půvabné video It´ My Life, na němž se Gwen Stefani, zpěvačka skupiny No Doubt! u soudu přiznává k sérii vražd svých partnerů. Pokud vás nebaví otravy a netoužíte ani po muži, kterého rozmáčklo auto, počkejte si na konec klipu. Gwen hodí dalšímu partnerovi do vany fén a to šplíchnutí je opravdu rozkošné.

http://www.youtube.com/watch?v=ubvV498pyIM

Kasabians – Fire

Skutečně muzikantskou střílečku předvedli britští Kasabian v klipu k hitovce Fire. V něm přepadnou ozbrojeni nefalšovanými kytarami jakousi banku, kde si nakradou noty. Prchají a vše vrcholí přestřelkou s policií.

http://www.youtube.com/watch?v=agVpq_XXRmU

M.I.A. – Born Free

O tomto kontroverzním klipu jsme psali loni v dubnu, kdy se dostalo na YouTube. Rapperka

.

Kanye West – Monster

I o tomhle videu jsme už informovali. Ale opakování neuškodí, takže pokud chcete vidět oběšence pro štěstí, pár bezvládných těl, Kaneyho Westa rapujícího s useknutou ženskou hlavou v ruce a hlavu v igelitovém pytli, doporučujeme novinku Monster.

http://www.youtube.com/watch?v=qLnS-2h_nog

The Dresden Dolls – The Kill

The Dresden Dolls jsou bostonské duo, které má provokaci amerického publika v popisu práce. Navléká se do kabaretních oblečků a jejich klipy mívají erotický podtón. To však není případ videoklipu k písni The Kill, tady se vraždí. Umělecky, samozřejmě.

Témata:,