Špaček natočil a pomaloval svoji desku Mythematica. Křtí se v Paláci Akropolis

Lubos-Prochazka

Osobitý výtvarník a zároveň talentovaný hudební producent Daniel Špaček vydal pod nickem Mythematica debutové album se stejným názvem - Mythematica. Křest svolává na pondělí 4. května do pražského Paláce Akropolis, kam si pozval také řadu hostů.

Mythematica Foto Palác Akropolis, Kryštof Havlice

Obal desky Mythematica je plný originálních ilustrací a koláží samotného Daniela Špačka. Kdo by také čekal něco jiného.? Během neuvěřitelně krátkých tří let se mu podařilo nalézt klíč, jak transformovat své fantaskní, surealistické projekce a vizuální kompozice, dobře známé uvnitř tuzemské psytrance komunity, také do hudebního jazyka,“ píše o Špačkově albu na svých webových stránkách Palác Akropolis. „Ať dělám jedno nebo druhé, je tam ta druhá složka vždycky přítomná. Když kreslím obrázky, poslouchám u toho vždycky hudbu, ideálně takovou, jaká se hodí k tomu, co chci a nebo potřebuji kreslit. Když potom muziku skládám, v hlavě mi jede vizuální reprezentace toho, co dělám“, přibližuje Daniel svůj tvůrčí proces.

Slavnostního křtu alba Mythematica se v Akropoli zúčastní všichni, kteří mu pomohli na svět. Na úvod vystoupí producent a zvukový mistr Matouš Godík ve společném dýdžejském setu s Tomášem Dvořákem. Živý koncert doprovodí a role kmotra se zhostí kytarista a zpěvák kapely -123 min. Zdeněk Bína. V rámci slavnostního večera také vystoupí zpěvačka LinDee.

Poslechněte si Mythematicu

Mythematica – křest CD
Kde:
Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Kdy: 4. května
Čas: 19:30
Vstup: 120 Kč v předprodeji v Paláci Akropolis, 140 Kč přes Ticketpro