Špatné pivo v obýváku. To je Studio 80

matoush

V polovině našeho putování po klubech nizozemské metropole je čas na trochu klidnější večer, a proto jsme zvolili Studio 80. Malinký, nenápadný klub je oblíbený především mezi místními.

Klub Studio 80 vznikl v roce 2005 jako protiváha komerčním a přestylizovaným velkým klubům. Brzy si vydobyl slušnou pověst hlavně mezi náročnějším publikem. Mimořádně úspěšný je projekt internetového rádia, které si můžete poslechnout tady.

V centru města bez turistického ruchu
Studio nabízí zázemí mnoha hudebním žánrům a stylům. Prezentují se zde mladí místní Djové, stejně jako tu mají koncerty alternativní rockeři z celé Evropy. Pokud si chcete užít skutečně autentickou atmosféru oproštěnou od turistického mumraje a pobavit se s místními obyvateli, není lepší volba než Studio 80.

Podívejte se na diskotéku ve Studiu 80

Najdete ho v samém centru nočního života Amsterodamu, na náměstí Rembrandtplein, v domě číslo 17. Nenápadný, neoznačený vstup leží mezi domem s obří zářící reklamou na straně jedné a hotelem na straně druhé. U dveří k vám přistoupí muž s dlouhým plnovousem, zasunutým za opasek. „Ahoj, já jsem Sjoerd. Víš, co se dnes uvnitř děje?“ zeptá se. Pokud nevíte, dopodrobna vás seznámí s programem, dovede vás k pokladně a po zaplacení můžete vstoupit dovnitř.

Většina klientely jsou místní
Klub samotný je docela malinký, ne o moc větší než průměrná školní učebna. Přesto se do něj vměstnaly bar, relativně velký taneční parket a podium. Celý interiér působí příjemným dojmem. Cítíte se, jako byste vešli spíš do něčího obýváku. Většinu klientely tvoří místní a prozradí-li se nějak váš neamsterodamský původ (například si stejně jako autor tohoto textu vezmete tričko z obchodu se suvenýry), brzy se najde několik domorodců, kteří s vámi proberou vše, od vašeho bydliště až po právě rozkopanou křižovatku na Spuistraat.

Jedna slabina se přesto najde. Nedávejte si tady pivo. Podávaný Grolsch opravdu není značka pro národ odkojený plzeňským. Nepříjemně nakyslá pachuť v kombinaci s cenou 3 eura za malou sklenici vám ulpí na jazyku opravdu dlouho.

Název: Studio 80
Adresa: Rembrandtplein 17, Amsterodam
Vstupné: 6 až 15 eur
Web: www.studio-80.nl