Spolužák Ewy Farné točí romantickou komedii a zpívá Nohavicovu Kometu

544252497

Spolužák Ewy Farné z polského gymnázia v Těšíně, Maciej Cymorek, je hlavní postavou právě vznikající české komedie Láska je láska. "Ewa měla opravdovou radost, když se dozvěděla, že jsem dostal roli ve filmu," popisuje osmnáctiletý herec polské scény těšínského divadla.

„Spolužáci z hecu asi do kina na film zajdou, ale nemyslím, že se ke mně budou chovat jinak. U nás ve třídě to není nic nového, že by byl někdo mediálně známý,“ říká Maciej Cymorek.

Láska je láska

Režie: Milan Cieslar
Námět a scénář: Martin Horský
Hrají: Petr Nárožný, Simona Stašová, Eliška Balzerová, Ondřej Vetchý, Aneta Krejčíková, Maciej Cymorek, Rudolf Hrušínský a další
Premiéra: 19. ledna 2012

Kromě hraní titulní postavy romského chlapce Marka, který se zamiluje do nevidomé Aničky, ve filmu taky zpívá. Mimo jiné známou Kometu Jarka Nohavici.

„Já nevím, jestli pan Nohavica uslyší, jak zpívám. Možná by bylo lepší, kdyby ne," směje se. "Bral jsem to jako normální úkol, ta písnička je krásná. Znám ji polsky ze hry Těšínské nebe, tak jsem se musel text trošku přeučit,“ popisuje Maciej.

S Jarkem se potkal v dětství na fotbale
„Nejsem sportovec, ale moji bratři a taťka mě párkrát vytáhli na Baník a šli jsme do VIPky. Bylo mi asi dvanáct, a pamatuju si, jak si tam pan Nohavica dával nějaké klobásky, to bylo jediné setkání naživo,“ vypráví.

Romantickou komedii Láska je láska, která by se ráda stala českou obdobou britské Lásky nebeské, v těchto dnech točí režisér Milan Cieslar (seriál Znamení koně nebo filmy Pramen života, Krev zmizelého či Duše jako kaviár).

Vedle Macieje Cymorka se v hlavních rolích objeví hvězdy jako Eliška Balzerová, Petr Nárožný, Ondřej Vetchý, Simona Stašová a začínající Aneta Krejčíková jako nevidomá Maruška.

Jarek Nohavica – Kometa