Strhující show Monkey Business

Milan-Janecek

Skupina Monkey Business rozpoutala ve velkém sále Lucerny pódiovou show hodnou králů a společně s několika hosty v čele s Glennem Hughesem provedla publikum po začarovaném lese svých hitů. Byl to zážitek!

Nepochybně zlatým hřebem večera bylo hostování legendárního zpěváka a baskytaristy Glenna Hughese. Tento bývalý člen Deep Purple a Black Sabbath, jehož poslední deska First Underground Nuclear Kitchen získala nominaci na Grammy, jednoznačně předvedl, kdo je tady králem. Neskutečně silný hlas spolu s obrovskou dávkou showmanství Lucernu totálně převálcovaly. Odzpíval sice jen tři písničky, ale stálo to za to. A závěrečná letitá hitovka skupiny The Buggles Video Killed The Radio Star, kterou zazpíval za doprovodu kláves Ondřeje Brouska, jenom podtrhla jeho výjimečnost („Jsem trochu šílenej a mám rád šílené věci.“).

Samotná kapela pak předvedla, proč patří k tuzemské špičce. Nástup ve středověkých kostýmech za pokřiku zpěváka Matěje Ruperta „Takhle se vítá král?“, strhující show již od prvního okamžiku, tepající groove dvojice Mrázek – Houdek, decentní kytarové doprovody Oldy Krejčovse, klávesová ekvilibristika Ondřeje Brouska či zvukové plochy Romana Holého, to všechno za doprovodu trojice vokalistek Terezy Černochové, Dashi a Nadi Urbanové. Do sestavy se také vrátila po dvouměsíční mateřské dovolené česká černá královna Tonya Graves. Jako vzácný bonus potom působila hostování kytaristy Mirka Chyšky (J.A.R.), stálého hosta, perkusisty Imrama Musi Zangiho a hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala.

Matěj Rupert se opět předvedl jako dokonalý showman. Za zmínku stojí jeho předstírání hry na housle v Allah Took My Tartar Sauce nebo ohňová show v Artistic Suicide. Zahanbit se nenechali ale ani ostatní. Olda v kytarovém sólu v We Feel Better Than Jan Hus (vedle stojící muzikant: „Na tohle sólo se těším každý vystoupení.“) nebo Ondřej Brousek v klávesových vyhrávkách po celou dobu koncertu – s obligátní cigaretkou v ústech.

Podívejte se na We Feel Better Than Jan Hus

http://www.youtube.com/watch?v=5fkA9V__peg

Monkey Business jsou beze sporu velká kapela. Mohou si dovolit spoustu hitů vynechat (nezazněly Intercooler, Resistance is Futile, Save the Robots a další) a přesto je jejich koncert hitů plný.

Poslední skladbou před přídavkem byla společná skladba Slim Jim zazpívaná jako duet s Danem Bártou. Vidět na podiu dva z našich nejlepších zpěváků, jak se předhánějí v improvizaci, je opravdu zážitek.

V přídavku Matěj provedl akustickou zkoušku sálu: „Teď zakřičí levá půlka sálu, teď pravá, teď horní balkony…“ Kapela vzápětí spustila hit z první desky My Friends a celý koncert zakončila dalším bonbónkem Piece of My Life.

Jen jedna výhrada: když vám zvukař o přestávce pustí desku Yes Big Generator, pak se to hodně špatně překonává.

V roli předskokana se představila zpěvačka Tereza Černochová se svou kapelou Showstation. Předvedli sympatický set funky písniček, kterým dominoval duet s Danem Bártou Vhodný/á a skladba z repertoáru Sexy Dancers 04205. Příjemně naladila publikum na nadcházející nářez.

Monkey Business s Glennem Hughesem
10. 12. 2000, Lucerna, Praha

Témata:, ,