Sunshine a PSH: „Du dolu jsme trochu vyzevlili“

Hana-Slivova

Společný počin Sunshine a PSH, coverveze osm let staré hitovky Du dolu, se fanouškům podle ohlasů na internetu líbí. Kay Buriánek z "hostujících" Suns ale říká, že tuhle spolupráci muzikanti kvůli nedostatku času "tak trochu vyzevlili".

Propojení hiphopových legend DJ Mika Trafika a Vladimira 518 z PSH a indierockových Sunshine je poměrně netradiční počin. Jaká byla vaše první reakce, když vám tuhle spolupráci v rámci Gambrinus Excelent Connection organizátoři nabídli?
Kay Buriánek, Sunshine
: Mně to zase tak netradiční nebo snad šokující nepřijde, možná paradoxně míň než spojení PSH a Monkey Business (report ze společného koncertu).
PSH sleduju od první desky, jsou pro mě zdravej českej moderní underground s názorem. Není to ortodoxní, dogmatickej a zastydlej českej hiphop. S klukama se známe, dobře spolu vycházíme, takže "ideologicky" žádný problém. Spíš na to bylo málo času, příště to uděláme líp.
Mike Trafik
: Mám to dost podobně jako Kay. Rapovým umělcům je často předhazována zaslepenost vlastním žánrem. Což je dogma a v případě PSH úplná blbost. Posloucháme hodně různý muziky a se Sunshine jsme chtěli dělat už dlouhou dobu.

Předpokládám, že se jako muzikanti dobře znáte. Přesto – překvapil vás přístup jedné či druhé kapely ke společnému hraní?
Kay:
Ani ne, shodli jsme se na tom, že jsme to trochu "vyzevlili". Ne proto, že bychom nebyli profesionálové, ale protože máme všichni dost svých závazků. A jak jsem řikal, času bylo málo. Byl to trochu freestyle, haha. 
Mike Trafik: Překvapení se nekonalo. Ujasnili jsme si způsob práce a jelo se.

Miku, proč jste pro spolupráci vybral právě skladbu Du dolu, v níž před lety hostovala Kateřina Winterová?
Mike Trafik:
Du dolu jsme vybrali hlavně kvůli jednoduché formě. Jsou tam dvě dlouhý sloky a velice jednoduché počty. Navíc vím, že se Vladimírovi 518 dobře rapuje. Prostě jsme si neházili zbytečný klacky pod nohy.

Jak probíhaly „aranžérské práce“?
Kay:
 Mike a Jirka to měli pevně v rukou. Něco jsme dodělávali na zvukovce, hodně jsme improvizovali. Což je trochu o hubu, ale zase je to větší legrace a adrenalin, jestli se výsledek povede.