SuperStar párty? Nuda za vlastní peníze

Lubos-Prochazka

Televize Nova a Markíza pořádaly včera večer v zahradě pražského paláce Žofín setkání pro novináře a partnery, kteří budou mít od této neděle co do činění s televizní soutěží Česko Slovenská SuperStar. Akreditace a následně samotná akce ale byly tak hlídané, že šlo o jednu velkou nudu s asi stovkou lidí, kde si každý musel za docela velké peníze koupit vlastní pití a jídlo. Jediným světlým článek celé podivné akce byla asi dvacetiminutová vystoupení bývalých finalistů soutěže Anety Langerové (22), Petra Bendeho (32) a Vlasty Horvátha (31).

Večírek oživila Aneta Langerová...Ještě před samotným večírkem proběhlo setkání novinářů s moderátory Leošem Marešem (33), Adelou Banášovou (28) a s částí poroty. Chyběla Marta Jandová (35), která momentálně koncertuje v Německu, a tak se omluvila v předtočené zdravici.

Podle organizátorů se do Česko Slovenské SuperStar přihlásilo přes 11 tisíc lidí.  Většina kandidátů prý porotce velmi překvapila svými kvalitami, diváci se ale samozřejmě mohou těšit i na několik velmi exotických interpretů. „Uchazeči jsou především jiní než v předchozích ročnících a zpívají modernější písničky, a to dokonce i čeští uchazeči, kteří většinou zpívají jen šlágry. Na to, jak jsou mladí, zpívají velmi dobře, což mne překvapilo,“ prohlásil na tiskové konferenci očekávaný hlavní kat mezi čtveřicí porotců, slovenský zpěvák Paľo Habera (47). „Castingy jsme si moc užili, bylo v tom napětí, emoce, zábava i slzy, a teď se velmi těším hlavně na živé přenosy,“ prohlásila slovenská zpěvačka Dara Rolins (36), která dlouhodobě žije v České republice.

...a Petr BendeNa samotnou párty v zahradě Paláce Žofín, kam by bez pozvánky ani myš neproklouzla, přišlo sotva sto lidí. Po 18. hodině všechny z pódia pozdravili moderátoři soutěže Leoš Mareš a Adela Banášová. Bývalo by bohatě stačilo uvítání, Leoš se ale začal ve svých slovech zamotávat a ve spojitosti s televizní sledovaností mluvil něco o hokejovém finále v Naganu. Jeho slovenská kolegyně Adela jen tiše přihlížela. Mareš zkrátka mluví a mluví a Adela si tedy bude muset při živých televizních přenosech své místo pracně vydobýt.

Skvělý Bende a Aneta, zakřiklý Horváth
Večer konečně nabral na obrátkách, když vystoupil Petr Bende, který se svojí skvělou kapelou nabídl největší hity, stále ostýchavá Aneta Langerová, již doprovodila houslistka a kytaristka, a zakřiklý Vlasta Horváth se svými bratry. „Kdyby nebylo téhle soutěže, tak mé písničky nikdy nespatří světlo toho světa,“ řekl na závěr svého vystoupení Bende.

Nic víc tahle velmi očekávaná akce, která skončila kolem desáté večer, nepřinesla. A co přinese samotná Česko-Slovenský SuperStar? Její první díl, věnovaný castingům, vysílá Nova už v neděli od 20 hodin.
Tak uvidíme.

Večírek k zahájení Česko Slovenské SuperStar
Pražský Žofín