SuperStar: Skvělý klarinetista Chodúr je zpátky, Habera by Šmajdu rád ve finále

Hana-Slivova

Osmé finálové kolo Česko Slovenské SuperStar bylo věnované akustickým písničkám Richarda Müllera, každý ze zbylých tří finalistů zpíval dvě. K tomu zpěváci přihodili po jednom světovém songu a minirozhovor s Müllerem, který večeru, tentokrát celkově velmi slušnému, přihlížel.

Osmý, tentokrát akustický finálový večer Česko Slovenské SuperStar otevřel Richard Müller novým singlem , klidnou písničkou s tanečním podkladem. Na pódiu působil tenhle muž s těžkou minulostí sympaticky, i když odevzdaně, během večera ale chvílemi vtipkoval. Podívejte se, jak Richard Müllet zpívá Už.

Dominika Stará a Tlaková nížShow byla koncipována jako pocta Müllerovi, součástí večera proto byly i minirozhovory soutěžících s tímto zpěvákem.
Jako první mluvila s Richardem Dominika Stará. Řeč se točila kolem Domčině původu, rozčarování z chování některých „kamárádů“, kteří po ní chtějí jen lístky na přímý přenos, i o víře.  
Müllerovu písničku Tlaková níž dala Dominika velmi dobře, a i když byla chvílemi pod tónem, napětí skladby udržela bezvadně.
„Říkali jsme si, jak taková nevinná Dominika asi zazpívá píseň takovýho chlapa, který má nažito pět životů, ale dneska ses mi líbila nejvíc od semifinále,“ zhodnotila Dominiku Marta Jandová. „Líbilo se mi, že jsi na tónech vibrovala, dodalo to té písni cit,“ konstatoval Pavel Habera.

Do druhé skladby – Alone od dua Heart – se Dominika dle rady Dary Rolins opřela, hlavně v refrénech ale působila trošku uřvaně. „Vrátila jsi mě do 80. let. Ty jsi jako pila, to všichni víme, ale tvůj hlas je v té poloze charakteristický. Když Dominika Stará, tak takhle,“ zhodnotila její vystoupení Dara. „Není to šálek tvé kávy, ale já se těším, až zestárneš, bude to uchrchlané a bude to mít koule,“ řekl Habera. Ondřej Hejma pak ocenil hlavně nasazení zpěvačky.
Miro Šmajda v Srdce jako kníže RohanDruhou skladbu z repertoáru Richarda Müllera, Štěstí je krásná věc, Dominika zazpívala s nadhledem, porotci se ale shodli pouze na tom, že „to bylo milé“. Dominika je prý na tyhle písně příliš mladá a málo cynická.

Šmajda nadchl písničkou od Aerosmith
Miro Šmajda
byl i dnes sympaticky suverénní, pódium i fanoušky si užíval, děkoval z plna hrdla a zároveň dobře zpíval – povedla se mu hlavně „srdcovka" Dream on od Aerosmith. Dal do ní to nejlepší ze svého rockového hlasu, naopak se vykašlal na pódiovou show a velmi dobře intonoval. Publikum ho odměnilo obrovským potleskem a jásotem, nadšená byla i porota. „Když jsem zjistil, že zpíváš Aerosmith, těšil jsem se, jak ti to nandám. Ale ty jsi mi vyrazil zbraně, zazpíval jsi to fakt skvěle. Rád bych tě viděl ve finále,“ shrnul názor celé čtyřky Pavel Habera. Porotci také Šmajdovi děkovali za to, že se díky němu budou mladí lidé vracet k rockové klasice.

Slušně Miro odzpíval i dvě müllerovky, Srdce jako kníže Rohan, při níž se "táborácky" doprovázel  na kytaru a nechal zpívat i fanoušky, a Nebude to lahké. Porota na Mirovi, při jehož vystoupení  nedošlo na avizovanou vanu, ocenila hlavně civilní, sympatický poprockový projev. „Rád jsem si odpočinul od té pompézní show, vrátil se chlapec Šmajda,“ řekl Martin Chodúr hraje na klarinet v Paparazzi od Lady GagaHejma. „Jsi nejvíc ze všech univerzální, i když i to je nebezpečné,“ dodal Habera. Šmajdův hlas ocenil v rozhovoru i Richard Müller. „Určitě se přijdu podívat na tvůj první koncert, hrozně mě tvůj hlas bere,“ pochválil Mira Müller, který má rád například skupiny Lucie, Buty nebo slovenské rappery a Rytmuse a Vece.

Martin je zpátky!
Předposlední finále ale stejně tak patřilo Martinu Chodúrovi. Že bude zpívat písničku Paparazzi od Lady Gaga? A co s ní chce, proboha, udělat? divili se před přenosem fanoušci. Martin jim ale vyrazil dech: spolu s kapelou a smyčcovým orchestrem z tuctového diskosongu vykouzlil skvělou, téměř světovou pop-swingovku, kterou ošperkoval parádním sólem na klarinet (velmi vkusné sólo! ocenil Martina Habera). „Díky bože, Martin Chodúr je zpět,“ smála se Marta Jandová. „To sólo ti hrozně sedlo, udělali jste z toho hezkou písničku. Doufám, že postoupíš do finále a předvedeš nám Elvise,“ narážela Dara na Martinovy „taneční“ kreace. "Bez tvé finálové taneční kreace neusnu," pohrozíl Habera.

V křehké müllerovské Rozeznávám se Martin představil ve slušivé vestičce a jeansech, opět daleko víc muzikální a dospělý než zbytek startovního pole. „Blahopřeju. Je to dospělý love song, který se ti podařilo také velmi dobře polldivadelně odehrát,“ řekl Hejma. „Mám takovou radost, že ti to vychází, jsi obrovský talent,“ nechala se slyšet Marta. Paľo ocenil i Martinovu hru s dynamikou. „Po deseti vteřinách jsem zapomněl, že jsem v nějaké porotě, a vychutnal jsem si dokonalé umění.“

Podivejte se na Paparazzi s klarinetem Martina Chodúra

Druhou Müllerovu písničku – Cigaretka na dva ťahy – zvládl Martin také dobře, porotě se ale nezdála póza „zhýralého“ kluka u stolu s cigaretou a kafíčkem, se kterými písničku otevřel. „Zhýralost, která z toho čiší, v tobě není, ale jsi velmi dobrej zpěvák a srovnal jsi se s tím. Já doufám, že fanoušci zachrání vojína Chodúra,“ hodnotil s narážkou na minulá tuctová kola Hejma.

I v rozhovoru s Richardem Müllerem se Chodúr ukázal jako introvertní kluk, který se snaží muziku dělat hlavně tak, aby s ní byl spokojený sám, a aby pak nemusel mít ze svého vystoupení trému.
Jak to má se slzami při vyřazování finalistů? Proč vypadá tak nezúčastněně? „Já většinou moc nebrečím, není to můj styl. Je mi to líto, ale řeknu si, že se stejně ještě uvidíme,“ odpovídal Martin, který za celé finále nebyl ani jednou doma, na Richardovy otázky. „Tak teď už asi lépe rozumím tvému přístupu k soutěži,“ pokýval hlavou Müller, který věří v Chodúrův úspěch.

Kdo postoupí do finále 20. prosince, to se dozvíme v pondělí večer.

Poslechněte si Tlakovou níž, kterou Müller zazpíval s Danem Bártou

.

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit