Suzanne Vega zahraje na Letní filmové škole v Uherském Hradišti


Newyorská písničkářka Suzanne Vega se letos opět vrací do Čech. V červenci tu odehraje čtyři koncerty, jedním potěší i návštěvníky Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Koncert se odehraje 26. července na malebném Studentském náměstí.

Suzanne VegaSuzanne Vega už je v Česku jako doma. Od poloviny 90. let sem jezdí pravidelně a Češi její jemným akustickým příběhům o lásce i New Yorku, zdá se, rozumí.  „Mám ráda zdejší publikum a těším se znovu mezi své přátele,“ říká  Vega a dodává: „V České republice vystupuji pokaždé s radostí a doufám, že mi zbude chvíle času, abych se mohla zajít podívat na nějakou projekci na Letní filmové škole."

Brány areálu se kvůli velkému zájmu diváků otevřou již v pět hodin a před koncertem Suzanne Vega organizátoři divákům předloží hudební předkrm: malý festival world music a dalších  interpretů. "Těšit se můžete na tajemnou Maracu, energický Koňaboj, vokální oktet Fragile ze Slovenska a kapelu November 2nd, jehož zpěvačka Saša Langošová má  vlastní hudební projekt s excelentním basistou Suzanne Vega Mikem Viscegliou,“ informuje organizátor celé akce Roman Veverka.

Dvě soutěže pro fandy
Organizátoři s koncertem spojily také dvě soutěžě, jejichž výherci obdrží lístky na koncert a možnost osobně se se Suzanne setkat. První soutěž se jmenuje Hit pro Suzanne. "Naší snahou je seznámit s tvorbou Suzanne Vegy také mladé lidi, kteří se v podstatě teprve narodili, když ona stoupala na vrchol své kariéry. V této soutěži se mají pokusit nazpívat některý z jejích hitů, třeba na svůj mobil," vysvětluje Veverka. Druhou soutěží je pak Portrét pro Suzanne. Výhercem bude "výtvarník", který zpěvačku nejlépe zpodobní. Tato soutěž se pojí s jejími padesátinami, které pár dní před koncertem oslaví. Vítěz bude moci Suzanne Vega svůj artefakt osobně předat a k narozeninám jí pogratulovat. 

Poslechněte si písničku Luka od Suzanne Vega

Lístky na koncert je možné koupit přes Ticketpro za 490 Kč. Návštěvníci akreditovaní na LFŠ mají zvýhodněné vstupné. Děti do 15 let a ZP pak mají vstup zdarma.