System Of a Down přijedou v srpnu do Prahy

Hana-Slivova

Po patnácti letech od zatím jediné návštěvy se do Prahy vrací ve svém původním složení včetně zpěváka Serje Tankiana rockmetalová kapela System Of a Down. 14. srpna 2013 se představí spolu s NOFX a metalcorovými Killswitch Engage na festivalu Aerodrome na Výstavišti. Vstupenky stojí 1290 až 2490 korun.

Skupina System Of a Down vznikla v roce 1994 v Los Angeles, všichni její členové jsou ale původem Arméni. Čtveřice debutovala v roce 1998 nahrávkou System Of a Down, se kterou přijela v témže roce poprvé a zatím naposledy do Čech; 24. října zahajovala pražské vystoupení Slayer.

Poslechněte si System Of a Down v YouRadiu

Celosvětový úspěch se dostavil o tři roky později po vydání nahrávky Toxicity, která bodovala v žebříčku nejprodávanějších desek jak ve Spojených státech, tak ve většině evropských zemí.

http://www.youtube.com/watch?v=dUa5yJNaLBs

V roce 2006 skupina dočasně pozastavila činnost, aby se její členové mohli věnovat sólovým aktivitám. Na koncertní pódia se vrátili v roce 2011. Frontman a zpěvák Serj Tankian vydal během pauzy SOaD tři sólová alba a třikrát s nimi v Čechách koncertoval, naposledy loni na podzim. Zatím poslední nahrávka System Of a Down, dvojdílná deska,  vyšla pod názvem Hypnotize a Mezmerize v roce 2005.

Vstupenky na koncert seženete od pátku přes sít festivalu Aerodrome, v sobrou začne předprodej přes Eventim a Ticketportal.

Témata:, ,