Take That, hoši, kterým stárnutí sluší nejvíc

Hana-Slivova

Kdyby nechtěli, nic už by dohromady natočit nemuseli. Z dokumentu BBC z roku 2005 bylo už tehdy patrné, že členům kapely Take That na rozličných sólových dráhách nic nechybí, i odpadlík Robbie Williams si šel po své - v posledních letech pracovně i osobně veleúspěšné - cestě. Chuť srovnat staré křivdy a navázat na to dobré z poloviny 90. let ale, zdá se, dostali muzikanti právě včas. Vydali radostnou, barevnou a zábavnou desku Progress.

První společná deska

.    

Take That a The Flood

http://www.youtube.com/watch?v=aCHg5r6rFoI

Jistě, i noví Take That nezapřou ty nejpopovější kořeny, třeba balada Eight Letters Garyho Barlowa silně připomíná dobu svalnatých kluků z klipu Back For Good (

), kterou na desce zpívá Howard Donald. Ten má z celé pětky nejméně popový a také nejméně jistý hlas, ale ke klavírem orámované vypalovačce je to dobrý kontrast.

Robbie Williams po nedávné svatbě s partnerkou Aydou Fields prohlásil, že kdyby se s Take That nedomluvil na nahrávání desky, které mu nakonec udělalo obrovskou radost, asi by s popem na nějaký čas seknul a věnoval se něčemu jinému. Cítí se prý po hudební stránce vyčerpaný. Jestli se cestou pro to nejlepší opravdu musí často narazit na úplné dno, je v kontextu Take That dobře, že se věci staly tak, jak se staly. Desky znovuobnovených Take That The Circus z roku 2008 i o dva roky starší Beautiful Progress World, ještě bez Williamse, sice vůbec nebyly průšvih.
Těm, kteří s Take That vyrůstali, ovšem na novince Progress udělá radost nejen kompletní sestava, ale hlavně fakt, že název Progress neboli Pokrok není jen obyčejných eight letters, tedy osm písmen. Je to prostě pořád lepší. Daleko lepší. Skvělé.

Take That – Progress
Vydavatelství: Universal Music
Celkový čas: 45:16
Tracklist: The Flood, SOS, Wait, Kidz, Pretty Things, Happy Now, Underground Machine, What DouYou Want From Me?, Affirmation, Eight Letters, Flowerbed

Témata: