Talentmania vs. Česko Slovensko má talent. Vyhraje ten, kdo“něco“ umí

Lubos-Prochazka

V neděli ve 20 hodin začne na česko-slovenském trhu největší a nejtěžší televizní válka všech dob. Nova s Markízou rozjedou Talentmanii, Prima s Jojkou Česko Slovensko má talent. Druhé dvě jmenované televize si koupily originální formát soutěže talentů, který loni po celém světě proslavil skotskou kostelnici a zároveň skvělou zpěvačku Susan Boyle. Nova s Markízou vymyslely vlastní verzi, ale s podobnými prvky; vítěze hledají v sedmi kategoriích.

Porota Česko Slovensko má talentDost bylo Leoše Mareše, dost bylo Novy, řekla si zřejmě po soutěži Česko Hledá SuperStar televize Prima a koupila licenci na projekt Britain’s Got Talent, který se u nás bude jmenovat Česko Slovensko má talent. Nova si to ale nenechala líbit a vymyslela velmi podobnou soutěž Talentmania. A nakonec ji "vyšperkovala" tak, že teď může hladce Primu porazit. Hlavně díky fintě, kterou jednička našeho televizního trhu použila.

Obě stanice sice začnou talentové soutěže vysílat tuto neděli ve 20 hodin – tedy proti sobě. Nova ale příští týden od středy do soboty nasadí speciální díly Talentmanie, kterými se bude snažit nalákat diváky.
Prima na tuto fintu nezaragovala a místo soutěže Česko Slovensko má talent, kterou bude vysílat každou neděli večer, nasadí v týdnu proti své konkurenci novou kuchařskou show Čápi s mákem (účinkuje v ní mimo jiné zpěvačka Iveta Bartošová, která je v poslední době samý skandál). A už v tomhle bodě se Prima dopouští chyby a nechává Nově volný prostor pro získání masy diváků.

pollLeoš je bavič, ale co Prachař a Pyco?
Další plus, které Nova nabízí, je zmíněný moderátor Leoš Mareš. Je pro ni jistota, která nemá sice pokaždé svůj den, ale dokáže bavit lidi. Prima si vybrala za průvodce herce a muzikanta Jakuba Prachaře a slovenského moderátora Martina Pyca Rausche. Těžko říci, jak moc dokáží u televizních obrazovek udržet diváky. Pokud jde o poroty, jsou na tom televize vyrovnaně. Prima má Lucií Bílou a Jana Krause, Nova režiséra Zdeňka Trošku, modelku Alenu Šeredovou, zpěváka Pavola Haberu a moderátorku Adelu Banášovou.
Koule.cz
pro vás bude obě soutěže sledovat a před jejich startem pro vás připravila jejich srovnání, abyste si mohli vybrat.

Talentmania
* Televize:
Nova a Markíza
* Rozpočet: 141 milionů korun
* Původ: Česká republika a Slovensko
* Moderátor: Leoš Mareš
* Porota: Pavol Habera, Adéla Banášová, Zdeněk Troška a Alena Šeredová
* Hvězdy: Vyjdou až z této show, která je svého formátu první na světě.
* Začátek vysílání: 29. srpna 2010
* Periodicita: Každou neděli večer, příští týden mimořádně také od středy do soboty.
* Výhra: 150 tisíc eur = cca 4 miliony korun
* Kategorie: Celkem 7 – děti, tanec, cirkus, comedy, zpěv, hudební nástroje a jiné.
* Kolik lidí přišlo na casting: cca 20 tisíc

http://www.youtube.com/watch?v=4sg2lvl3ucs

Česko Slovensko má talent
* Televize:
Prima a Joj
* Rozpočet: 80 milionů korun
* Původ: Velká Británie, pořad Got talent
* Moderátoři: Jakub Prachař, Martin Pyco Rausch
* Porota: Jan Kraus, Lucie Bílá, Jaroslav Slávik
* Hvězdy: Susan Boyle, Paul Potts
* Začátek vysílání:
29. srpna 2010
* Periodicita: Každou neděli večer
* Výhra: 100 tisíc eur = cca 2,5 milionu korun + angažmá v americkém Got talentu v Las Vegas
* Kategorie: Soutěž nabízí šance každému, bez ohledu na věk či typ talentu. Rozhoduje kvalita předvedeného talentu a získání sympatií porotců a publika.
* Kolik lidí přišlo na casting: cca 7 tisíc

http://www.youtube.com/watch?v=PERBDqIM3Y0