Taneční kuriozity: Gott v legínách, švédské disco a nadějný brejkař

matoush

Breakdance, valčík, pogo - na youtube najdete tance všech představitelných žánrů. Od amatérských po profi. Koule pro vás uprostřed léta vybrala ta taneční videa, při kterých jí mrzí, že vůbec někdo vynalezl kameru.

Na třetím místě se usadil král české pop music, věčný slavík Karel Gott. Ačkoli si mistrova díla bezmezně vážíme, jeho taneční kreace dotvářející příběh písně Trezor jsou vskutku kuriózní. Kája dokázal, že je mužem mnoha tváří. Plíží se jako James Bond, poskakuje jako Hurvínek…To vše ve slušivých přiléhavých legínách. Pokud si jeho výkon chcete užít na 100 procent, doporučujeme shlédnout ho beze zvuku.

Každý si občas zatančí u zrcadla na nějakou tu hitovku. Ne každý to přizná, a ještě méně lidí se u toho nechá natočit. Jenom naprostá výjimka se natočí sama a publikuje dál. Jistý prepubescent poskytl světu krátkou exkurzi do vlastního obýváku, a předvedl nám svou show. Jeho choreografie k hitu Freestyler od Bomfunk Mc’s je ultimátní podívaná s lehce erotickým podtónem. Neboť si nejsme jisti autorovým duševním zdravím a neradi se posmíváme nemocným lidem, zůstal nadějný brejkař těsně pod vrcholem.

A nyní prosíme o potlesk pro vítěze. Videoklip k disco klasice Love Me Tender od zapomenuté skandinávské hvězdy Danny Ja Armi má vše. Kosmické prostředí, vymazlené kostýmy a hlavně pohybové kreace bořící veškeré předsudky. Krasavce s mužně ochlupenou hrudí střídá panensky čistá blondýna vyznávající své hluboké city. Atmosféru dotváří spartakiádní pohyby skupinky atletů v teplákách. Dělají vláček, posílají hubičky, jsou prostě k sežrání. Ať nám nikdo netvrdí, že jsou seveřané chladní.

http://www.youtube.com/watch?v=f27Xgnu3CvY

Témata: