Tata Bojs vyjíždějí na velké ležaté turné

Hana-Slivova

Tata Bojs z Hanspaulky vyrážejí po čtyřech letech na samostatné turné, na němž představí novou desku Ležatá osmička. Jak sami říkají, bude pěkně zamotané. Dovedete si představit, kolik úsilí dalo skupině sestavit turné tak, aby tvořilo dvě ležaté osmičky? A co teprve sezvat tolik hostů?

První turné Tata Bojs po čtyřech letech – Ležatá osmička tour – začne 6. října 2011 v brněnském klubu Fléda. Aby Tata Bojs dostáli textu ze singlu Opakování "moje jediný přání/je opakování", rozhodli se zastávky šňůry k aktuální desce Ležatá osmička (recenze) poskládat tak, aby dávaly právě ležatou osmu.

České tour

6.10. Brno – Fléda
14.10. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
21.10 Ostrava – CoolTour
22.10. Pardubice – ABC centrum
25.10. Praha – Hala Letná
1.11.  Ústí nad Labem – klub Doma
10.11. Plzeň – Buena Vista
11.11. Mariánské Lázně – Na rampě
17.11. Olomouc – S klub
19.11. Vsetín – 3 opice
26.11. České Budějovice – Slávie
1.12.   Zlín – Velké kino
2.12.   Raškovice – Na Ondráši

Slovenské tour (+ Para a Billy Barman)

28.10.  Košice – Koloseum
29.10.  Hrustín
3.11. Trenčín – Piano
4.11. Bratislava – MMC
5.11. Bratislava – MMC

"Dokážete si představit, kolik dalo kapele a pořadatelům práce, než sestavili jednotlivé destinace turné tak, aby tvořily na mapách České a Slovenské republiky tvar ležaté osmičky? Nekonečně dlouho. Dokonce tak dlouho, že proces ze své podstaty není ještě uzavřen. Jistý je pouze začátek 6. října v brněnském klubu Fléda. Konec je nejistý, možná v prosinci, možná nikdy," říkají s úměvem Tata Bojs.

Hosté: Sunflower Caravan, Republic Of Two…
Turné se zastaví na třinácti místech v České republice, pět koncertů uvidí i Slováci.

„Program bude sestavený samozřejmě s důrazem na písně z nového alba. A to i na ty, které nezazněly na letních festivalech. Sáhneme ale i hluboko do historie a program uděláme stejně vrstevnatý, jak vnímáme svou minulost," dodává bubeník Milan Cais.

Zatímco slovenská část turné proběhne v pevně dané sestavě společně s místními skupinami Para a Billy Barman, domácí koncerty doprovodí řada hostů. Střídavě se na turné představí Republic Of Two, Sunflower Caravan, Longital, DvaLus3.  

„Při výběru hostů jsme samozřejmě dávali přednost souborům, které mají v názvu číslovky. Nicméně protlačilo se nám tam i pár čistě písmenkových. Každopádně jsou to všechno kapely, které se nám líbí a těšíme se, že s nimi budeme moci sdílet pódia," komentuje výběr supportů basák Mardoša.

K nejnákladnější a nejvýpravnější show v historii kapely dojde v Praze 7 v bývalé basketbalové hale Sparty, dnes Hale Letná, kde už Tata Bojs před čtyřmi lety hráli. 25. října tu vystoupí rozšířená sestava, dojde i na křest desky. Samozřejmostí je multimediální pojetí scény.

Tata Bojs – Opakování

 

Témata:,