Tata bojs vzpomínají na listopad (1989) a vyjíždí na ReTour 09


Tata bojs jsou zpátky! Po téměř pěti měsících koncertní pauzy, za kterou mohlo zraněním zpěváka a bubeníka skupiny Milana Caise, se kapela letos na podzim opět hlásí o slovo. Naživo ji spolu s korejsko-americkým Ahn Triem uvidíte na pěti koncertech.

Tata bojs a Ahn TrioLetošní festivalovou sezónu Tata bojs v červenci předčasně ukončila havárie Milana Caise na motorce. Díky Milanově rychlé rekonvalescenci a řadě rehabilitací může ale skupina splnit slib fanouškům a vyrazit na plánované podzimní společné turné s Ahn Triem. „Moje rehabilitace je v plném proudu, a to doslova – vířivka je obzvláště příjemná, skoro stejně tak jako cvičení s mladou paní doktorkou. K tomu si ještě přidejte elektroléčbu, to je takový leháro v magnetickým tunelu, a zjistíte, že jednou za čas se vymlátit na motorce má i svoje světlý stránky. Jsem si jistej, že tam na rehabilitaci dají dohromady," komentuje s úsměvem svůj aktuální zdravotní stav Milan Cais.

Pamatuj listopadu
Tata bojs tak zřejmě nic nebude bránit v tom, aby se vydalo na ReTour 09 s podtitulem remember novemeber. Tour má navázat na loňské úspěšné listopadovaé smetana tour, na němž kapela spolu s Ahn Triem představila společné album Smetana.  To obsahuje největší hity Tata Bojs v akustických verzích právě za výrazné účasti Ahn Tria. To, že jsme přidali k názvu turné podtitul "remember november"", neznamená že chceme zavzpomínat jen na loňský listopad.Vzpomínáme – a to možná ještě s větší nostalgií – na listopad před dvaceti lety,“ vysvětluje Milan Cais.

Program ReTour 09 však nebude kopírovat loňské turné.  Návštěvníky čeká několik překvapenení, více skladeb, nová scéna  a navíc tajný host. Milan Cais dodává: „ Minulý rok jsme se snažili v prostředí povětšinou divadelních sálů vytvořit maximálně komorní atmosféru a jít tak danému prostoru naproti. Ale po letošním úžasném zážitku na festivalu Colours Of Ostrava jsme zjistili, že i na klasické akustické nástroje můžete hrát rock’n’roll. A oproti loňskému roku k tomu přibude navíc i trochu elektroniky.“
Česká část turné se odehraje s výjimkou brněnské Flédy v komorním divadelním prostředí a vrcholem bude dvojkoncert ve Vinohradském divadle v Praze. Pro slovenské fanoušky je bratislavský koncert  náplastí za neuskutečněné plánované vystoupení na festivalu Pohoda z letošního léta.

Tata bojs a Ahn Trio – akustická verze písničky Vesmírná

Tata bojs na ReTour 09
21. 11.
Pardubice – Východočeské divadlo, 25. 11. Brno –  FLÉDA, 26. 11. Nový Jičín – Beskydské divadlo, 27. 11.Bratislava – Slovenský rozlas, Studio 1, 29. 11. Praha – Divadlo Na Vinohradech (17:00 a 20:30)