The Chancers především baví


Už je to dlouho, co Simon Ruffskank, Londýňan žijící v Praze, pod vlivem vystupoval v DO-RE-MI s vánočními koledami a tehdejšímu ministru kultury Pavlu Dostálovi věnoval svoji ponožku. Od té doby se věnuje něčemu jinému, jeho srdci rozhodně bližšímu – výsledek snažení jsme mohli vidět včera v Lucerna Music baru.

Skupina The Chancers se Simonem má pověst jedné z nejlepších živě hrajících domácích kapel. Umí si  hravě získat diváky. Z toho „nejlepšího pro všechny drzý holky a kluky“ zahrála jako první pecku Rub it easy. Asi v půlce koncertu, když společně s Terezou ze Spankers zahrála a zazpívala slavný hit Missing words od legendy The Selecter, začali její členové z publika vytahovat lidi na pódium, což mělo samozřejmě bouřlivý ohlas. Ale nebylo pak jednoduché rozeznat kapelu od diváků…

Zavzpomínejte na Simona v DOREMI

Mají The Chancers po deseti letech co nabídnout? Mají – velký zápal a hlavně zábavu. Protože ska je především zábava. Tak vzniklo a tak funguje. Při hitech jako Rudeboy Paradise nebo 007 Ska Party nemůže jediný divák zůstat v klidu.  Snadno pak zpěvákovi Simonovi odpustíte, že jeho rozsah nepatří mezi největší. V kapele nikdo muzikantsky výrazněji nevyčnívá, ale rytmiku jako celek mají The Chancers bezchybně zvládnutou, ať už se jedná o rychlé beaty jako v písni All Mad Here nebo o houpavější skinhead reggae.

Během koncertu do publika létaly CD, samozřejmě zdarma, několikrát se přidávalo a tempo nepolevovalo. Nebylo dobré se během koncertu v kotli pohybovat s fotoaparátem a chtít fotit – nebezpečné a téměř nemožné. Vrchol večera nastal při hitu Žižkov skins, kdy zpívali (spíš řvali) opravdu všichni.

Oblíbený hit Rudeboy Paradise

Samostatný koncert si v Česku může dovolit jen málokterá ska kapela. Nicméně The Chancers mezi ně patří. Přesto pozvala předskokany. Jako první se na pódium vyšplhala mladá formace The Spankers, která nabídla příjemný set míchající prvky ska, jazzu, funku a bůhví čeho všeho. Její velkou přednostní je určitě hlas zpěvačky Terezy, v jehož podání vyzněl cover hitu My boy lollipop parádně.

Prague ska conspiracy svůj úkol rozehřát diváky splnila na výbornou. Energický set přeskakoval do různých rovin, od rocksteady až ke spíše punkovějším věcem na první dobu, kterým se PSC v poslední době věnují. Ozdobou byla samozřejmě zpěvačka Mariana

Tak zas na oslavě dvacítky. We are the mods!

The Chancers Party
20. 11. 2008, Lucerna Music bar, Praha

Témata:,