The Hives zaútočili na Prahu jako Švédové ve válce, Jared Leto ztratil hlas

Hana-Slivova

Kapely The Hives nebo 30 Seconds To Mars bavily zhruba deset tisíc lidí na prvním ročníku Prague City Festivalu na Výstavišti. Fanouškům nevadilo ani proměnlivé počasí, ani nakřáplý hlas Jareda Leto a až na nejasnosti u vstupu do areálu si festival užili.

Švédští garážoví rockeři The Hives, kteří v line-upu Prague City Festivalu nahradili punkrockery Blink-182, z pódia slibovali, že jejich pražský koncert bude něco jako nájezd švédských vojáků za třicetileté války. Slib splnili.

Oděni do černobílého obleku a s cylindrem na hlavě si s fanoušky přes hodinu pohrávali, dokonce je přiměli, aby se posadili a poté zase vyskočili a tančili. Efekt celému spektáklu dodalo zapadající slunce, "Pojďte blíž, ať si na vás mohu Jared Leto ze 30 Seconds To Marssáhnout," pobízel pak frontman Howlin‘ Pelle Amqvist přítomné. Při jedné z písní vyšplhal vysoko na pódiovou konstrukci, zpívat ale nepřestal.

The Hives a jejich skladby – starší hitovky i novinky z chystaného následovníka čtyři roky starého alba The Black and White Album – poslouchalo asi deset tisíc lidí.

Show jménem 30 Seconds To Mars

Ti se těšili i na další hvězdičky, kapelu 30 Seconds To Mars charizmatického frontmana Jareda Leto. Leto statečně bojovaj s nachlazením, a když mu hlas nedovolil odzpívat, co potřeboval, jako jeden muž ho zastoupili fanoušci.

Leto se jim odměnil. Nejprve si k sobě na pódium se dvěma velkými obrazovkami vytáhl sourozence z prvních řad (

). Viditelně zaskočení, ale nadšení chlapec s dívkou si pak s frontmanem zazpívali hitovku The Kill (Bury Me). Stage si pak užily i desítky dalších fandů, které Leto na konci koncertu plného hitovek jako A Beautiful Lie, This Is War nebo Closer To the Edge, přizval.
Pražské představení 30 Seconds To Mars organizoval čtyřicetičlenný štáb, který nepodcenil ani doprovodné efekty typu kouře nebo konfet.

30 Seconds To Mars v Praze

O poznání menší publikum měla na svém koncertě bostonská hiphopová legenda House Of Pain s rapperem Everlastem, která svůj set začínala chvíli před půlnocí. Své věrné ale nezklamala. "Staříci to zvládli," komentovala jejich show jedna z fanynek. Asi největší potlesk ale na stagi B sklidil odpolední koncert britských divokých raveařů Hadouken! Škoda jen zbytečně přeřvaného zvuku.

Návštěvníky v úvodu festivalu zaskočilo neobvyklé opatření. Nemohli totiž odejít z areálu Bruselské cesty, jinak by přišli o možnost vrátit se zpět. Po několika dohadech mezi členy ochranky a návštěvníky však hlídači u vchodu povolili a přítomným dovolili odchod i návrat. "Zdá se, že ochranka má více rozumu než pořadatelé," dodal jeden z diváků.

Prague City Festival
The Hives, 30 Seconds To Mars, House Of Pain, Hadouken!, Gogol Bordello a další
Praha, Výstaviště, 23. června 2011

Témata:, , ,