Tinie Tempah jako robotický superhrdina. Koukněte na klip

Hana-Slivova

Hvězdička dvaadvacetiletého londýnského zpěváka a rappera Tinie Tempaha vyletěla v roce 2010 hodně vysoko. S deskou Disk-Overy uspěl v hitparádách, sesbíral řadu cen, natočil výpravná videa a chystá se na anglické turné. Šanci má i na nadcházejících Brit Awards. Podívejte se na jeho nejnovější klip Wonderman, v němž si sním zahrála a zazpívala kolegyně Ellie Goulding.

Ne, milovník moderních technologií Tinie Tempah se nerozhodl, že vyletí raketou za svou hvězdou. Ani se z něj nestal odborník na robotickou inteligenci. Jen příběh jeho klipu Wonderman vypráví o lidech, kteří chtějí být za každou cenu za hrdiny.

Video je docela povedenou (parodickou) poctou seriálové klasice ze 70. let The Six Million Dollar Man. Ta vypráví o pilotovi, který přežil nehodu letadla a na náklady vlády podstoupil šestimilionovou operaci, během níž dostal místo končetin kybernetické součástky. Díky nim pak dokázal nadlidské věci.
Tinie hraje v klipu roli Wondermana, zpěvačka Ellie Goulding pak jeho asistentku. Společný úkol je jasný: zachránit svět.

Tempah – Největší favorit Brit Awards
Se skladbou Wonderman, která pochází z Tempahova debutového alba Disc-Overy (na Kouli: Zabavte Tinie Temphaovi roztržité počítače), se Tempah a Goulidng představili na nominačním večeru k cenám Brit Awards. Tempah je se čtyřmi nominacemi – za desku roku, singl Pass Out a také jako talent a zpěvák roku – v roli největšího favorita.

Tinie Tempah – Pass Out

Tinie Tempah – Written In the Stars

 

Témata:, ,