Tomáš Klus a Václav Neckář ovládli Anděly

Vítězi letošního ročníku Cen Anděl se stali Tomáš Klus a Václav Neckář, oba si odnesli tři sošky. Milým překvapením byla cena pro rockovou kapelu Goodfellas, trochu překvapivě naopak nezabodovali Tata bojs. Plný počet bodů rozhodně nedostane ani moderátorka večera Marta Jandová, která si vtip plete s košilatými historkami z natáčení.

Tato soutěž již byla ukončena.

Ceny Anděl 2011

Skupina: Mandrage
Skladba: Půlnoční
Zpěvák: Tomáš Klus
Videoklip: Půlnoční (Václav Neckář)
Zpěvačka: Lenka Dusilová
Objev: Goodfellas
Album roku: Tomáš Klus (Racek)
Nejprodávanější deska: Racek
Síń slávy: Václav Neckář

 

Plusy a minusy Cen Anděl 2011
podle Koule.cz

+ objev roku Goodfellas. Nejlepší možná volba z nominované trojice

+ vystupení Václava Neckáře. Dojemné, intimní, povedené.

 

Anna K + sbor Světlušky. V případě zpěvačky, jejíž boj s nádorem sledovala celá republika, je kombinace se sborem slabozrakých dětí kýč. Včetně podiové prezentace se zadní projekcí.

Mandrage jako skupina roku. Je smutné, že lidé, jejichž profesní úkol je sledovat dění na české hudební scéně, vyberou jako to nejlepší desku s průměrnými melodiemi i texty.

Marta Jandová. Žoviálnost zaměněná za humor patří možná na stage s kapelou, nikoliv k moderátorskému pultu.

kverulování z pódia. Několik oceněných (včetně Mandrage) komentovalo při přebírání cen stav současné pop scény a také stav Cen Anděl. Nejlepším protestem je podle nás na slavnostní večer vůbec nedorazit. Kritiku od pultíku s Andělem v ruce považujeme za alibismus.

Triumfem písničkáře Tomáše Kluse a zpěváka Václava Neckáře se stalo čtvrteční předávání popových Cen Anděl. Klus uspěl jako zpěvák, albem roku se stal jeho Racek, který navíc dostal cenu za nejprodávanější desku.

Václav Neckář podle očekávání obdržel sošku za hitovku Půlnoční, odměny se dostalo i klipu. Zvolen byl též do Síně slávy.

Skupinou roku se hned v první kategorii stali Mandrage, kteří také naživo zahráli singl Šrouby a matice. Při přebírání ceny neopomněli rádoby vtipně zdůraznit, že oni Bohu děkovat nebudou, protože Bůh má na jejich tvorbu stejný vliv jako coververze italských pophitů od Michala Davida.

Mezi zpěvačkami se dařilo Lence Dusilové, naprázdno naopak vyšla Tonya Graves, která na pódiu zazářila v krásných šatech a sólové skladbě s klavírem. Cenu nedostala ani Anna K, jejíž vystoupení se sborem slabozrakých dětí v Písni o slzách šlo až za hranici kýče.   

Nejlépe jak mohla dopadla kategorie Objev roku. Nesmyslnou nominaci Tonyi Graves, která na scéně působí přes deset let, a finalistky SuperStar Gabriely Gunčíkové (na pódiu zahrála se svou rockovou kapelou) přebilo vítězství mladých a tak trochu oprsklých rockerů Goodfellas s deskou Robbery Blues, inspirovanou klasickými rockovými kořeny typu The Beatles.  

Jejich živé vystoupení patřilo k tomu lepšímu, co Incheba arena ve čtvrtek večer viděla. David Deyl se smyčcovým kvartetem a kytaristou naopak nenechal v sále stopu v podstatě žádnou, na rozdíl od členů kapely Kabát, kolem kterých šlehaly plameny.

Naživo se v Inecheba areně představily i Wanastowi Vjecy a Arakain s Lucií Bílou, kteří společně vyrážejí na turné. Bílá, oblečená do latexového kostýmu, se tak alespoň na chvíli vrátila do hudební role, která jí sedne lépe než moderování Českých lvů. Však si také na toto téma "zavtipkovala" s moderátorkou Andělů Martou Jandovou.

I ta by se raději měla držet mikrofonu před svou kapelou Die Happy. Martin dryáčnický způsob moderování příliš čišel snahou o vtip za každou cenu. Pokusy o ně ale většinou dopadaly špatně, vulgárně anebo vyznívaly doztracena.

Prostor dostala i kapela Olympic s otcem Jandové Petrem, která na podzim slaví padesátiny. S písničkou Jako za mlada ale velkou díru do Inecheba arena neudělala.

Nejemotivnější tak nakonec působilo vystoupení Václava Neckáře s kapelou Bacily. Společně zahráli Půlnoční, na níž bylo vidět, že zpěvák je i přes zdravotní problémy způsobené následky mrtvice v sympaticky dobré formě.