Top 10 březnových hiphopových tracků, které byste měli slyšet

lenkakomrskova

Hiphop už je definitivně součástí mainstreamu a rapeři vytvářejí novou hudbu jako na běžícím páse. Aby vám něco neuniklo, vybrali jsme pro vás 10 songů, které měly premiéru letos v březnu. Snoop Dogg je ověřená klasika, J. Cole patří mezi mladší nadšence, T.I. a Ludacris věrně reprezentují Georgii a jih USA, zatímco Yelawolf si odskočil k folku. Kdo je váš favorit?

Snoop Dogg feat. Charlie Wilson – Peaches N Cream

Snoop Doggova novinka Peaches N Cream přichází s velmi zábavným, funky videoklipem, jenž měli na starosti Aramis Israel a Hanna Lux DavisPharrell Williams vytvořil beat a volba hosta padla na Charlieho Wilsona. Snoopovo další album, Bush, je v plánu na květen. Produkuje ho Pharrell.

 

Cozz faet. J. Cole – Knock tha Hustle (remix)

Cozzův track Knock Tha Hustle se dočkal remixu, a to rovnou od J. Colea, zakladatele labelu Dreamville, na němž je zapsaný právě Cozz. V černobílém videoklipu se oba MC vydali do ulic. Cozz se prochází Brooklynem, zatímco J. Cole rapuje před harlemským Apollo Theater. Song najdete na albu Cozz & Effect

 

2 Chainz – Jump

Jedno z nejúspěšnějších hiphopových jmen současnosti, 2 Chainz, uveřejnil novinku Jump, jež je součástí mixtapu DJ E. Sudda a DJ Tephlona It´s Time 4 That. Beat s jižanským zvukem je 2Chainzovi vlastní, obstaral ho Chill Go Hard.

TOP 10 novinek holek, které dělají hiphop (únor – březen 2015)

Ludacris – Call Ya Bluff

Ludacris neusíná na vavřínech ani s boomem okolo filmu Rychle a zběsile 7, kde se objevil jako postava Tej. V hitu Call Ya Bluff se ocitá zpátky ve čtvrti a návrat slibuje i na desce Ludaversal, která vyjde už za pár dní. Od posledního alba uběhlo celých pět let, během nichž si Luda podle svých slov prošel znovuzrozením.

T-Pain feat. Audio Push – Sun Goes Down 

T-Pain se tentokrát rozezpíval až po západu slunce a k pecce Sun Goes Down si přizval Audio Push. Jeho mixtape The Iron Way vyšel jen před pár dny, stojí za ním DJ Drama a DJ Trendsetter Sense a mezi hvězdnymi hosty jsou rapeři Lil Wayne nebo Bun B.

Lil Durk feat. Jeremih – Like Me

Chicago spojilo své síly, když rodáci Lil Durk a Jeremih vytvořili singl Like Me produkovaný Vinylem a Boi-1dem. Lil Durk chystá nové album, debut na labelu Def Jam se bude jmenovat Remember My Name a očekávat ho můžeme 12. května.

Yelawolf – American You

Alabamský MC Yelawolf (čekáme ho letos v Hradci na Hip Hop Kempu) se v songu American You zaměřil na zpěv a country. V podobném duchu se ponese i deska Love Story, která je za dveřmi – vyjde 21. dubna. Rýmy přispěl například i Eminem.

Wale feat. J. Cole – The Pessimist

Na lehce negativní vlně se svezli Wale a J. Cole v tracku The Pessimist. Oba rapeři se sešli už v roce 2011, kdy vznikla píseň Bad Girls Club. Novinku uslyšíte na desce The Album About Nothing, které má termín už tento týden.

Tyga – 40 Mill

Roli režiséra si Tyga vyzkoušel pří vizuálním zpracování hymny 40Mill. Pecka, jež vyjde na LP The Gold Album: 18th Dynasty, má jako hlavní motiv slávu. Drahá auta, luxusní bydlení a spousta krásných žen patři mezi vyvýšené klady, videoklip však končí poselstvím, že sláva je zlo. A samotným Tygou, pokládajícím růži do vlastní rakve.

T.I. feat Kat – I Go Hard

T.I. si zahrál po boku Willa Ferrella a Kevina Harta ve filmu Go Hard, kde samozřejmě zazněla i jeho hudba. Song příhodně nazvaný I Go Hard je obohacen vokály od Kat. Atlantský raper momentálně chystá nové album, jež ponese název Trap´s Open.

Témata:,